Slané snacky

Narozdíl od Američanek a Evropanek, Korejky tak často nesahají po sladkých svačinách (čokoláda, sušenky… no, není to jednoduché). Místo toho si raději dají ovoce nebo zeleninu. Cukr rozkládá kolagen v pleti a taky napomáhá jejímu vysušování. Pokud tedy disciplinované krásky chtějí jen tak něco zobat, jedí mnohem častěji slané než sladké. Takže příště v obchodě sáhněte po slaných sušenkách nebo tyčinkách.

Face yoga a masáže

Korejci nepodcěňují důležitost masáží obličeje a obličejové jógy. Jakékoli “stlačení” pleti rovná se větší cirkulaci krve a ta napomáhá oddálit stárnutí pleti. Při masáži obličeje se zaměřují především na vrásky mezi očima, okolo úst a na oblast spodní čelisti. Takže až si příště budete mazat obličej krémem, nezapomeňte ho pořádně vmasírovat.

SPF & klobouky

UV záření je jedním z nejnebezpečnějších a nejrizikovějších faktorů, které negativně ovlivňují stárnutí pokožky. Korejci nikdy nevychází z domu bez UV ochranného faktoru a krém znovu aplikují každé dvě až tři hodiny (ehm, ano, to jsme taky podcenili). Ve správné anti-aging výbavě by vám také neměl chybět klobouk nebo jiná pokrývka hlavy a sluneční brýle.

Hodně spánku, žádný kofein

Korejci nejsou kávoví fanatici jako my. Místo toho nedají dopustit na dostatek kvalitního spánku a pozitivní myšlení. To je pro krásnou a zdravou pokožku důležitější, než by se mohlo zdát. Asi vás nepřekvapí, že neholdují ani alkoholu, kouření a nezdravému jídlu. Obličej bez vrásek zkrátka něco stojí.

Konec přejídání

Korejci také přísahají na to, že přejídání se způsobuje stárnutí pokožky. Takže jakmile pocítíte, že jste plní, měli byste přestat jíst. Nejlepší je začít menší porcí, dvacet minut počkat, napít se vody a pokud i nadále budete cítíte hlad, klidně si přidejte. Občasné úlety jsou povoleny, ale snažte se toto pravidlo neporušovat příliš často.

Foto: Tubefilter