Čištění a peeling jako základ

Aby pleť byla na jaro opravdu dobře nachystána, musí být hloubkově vyčištěna. K čištění jsou vhodné nejrůznější pleťové vody, mléka, pěny. Ale to, co v čištění opravdu nesmí chybět je pravidelný peeling. Proč je pro pleť opravdu nezbytný? „Dobře provedený peeling poskytuje pleti hloubkové čištění, díky kterému účinné látky snáz pronikají do pokožky. Pokud je peelingový produkt opravdu kvalitní, odstraňuje odumřelé buňky z povrchu kůže, a tím připravuje pleť pro další péčí,“ vysvětluje Ing. Jitka Poláková, ředitelka firmy Kosmetika Capri a dodává: „Peeling provádějte 2-3 x týdně a brzy uvidíte rozdíl v jemnosti, kvalitě a především čistotě pokožky.“

Peelingový gel s avokádovým olejem značky Le Chaton od Kosmetiky Capri je lehký gomážní a hydratační gel, který dodá pleti zářivý a svěží vzhled. Šetrně pokožku čistí a odstraňuje odumřelé buňky. Jde o unikátní exfoliační gel s použitím ekologických mechanických abrazivních částic. Obsahuje zklidňující extrakt z Boswellia Serrata a ekologická abrazivní zrníčka. Tento produkt pleť projasní i provzdušní. Složení gelu pomáhá předcházet podráždění pleti. Celulózová peelingová zrníčka stimulují pleť. I velmi suchá pokožka tak získá přirozeně zdravý vzhled. Gel je možné nanést i kolem očí a rtů, je totiž velmi jemný. Cena: 305 Kč/100g.

Kyselina hyaluronová je klíčová

Kyselina hyaluronová je tekutina, jejímž úkolem je hydratace a udržování pružnosti celého těla. Najdeme ji v očích, kloubech i kůži. Její molekula na sebe dokáže navázat značné množství vody, je odolná vůči vnějšímu tlaku a udržuje pleť pružnou. „S přibývajícím věkem naše kožní buňky produkují méně kyseliny hyaluronové. Její množství začíná klesat, což vede k vysušování pleti. Na tváři se objevují viditelné známky stárnutí,“ vysvětluje Ing. Jitka Poláková, ředitelka společnosti Kosmetika Capri.

Kosmetické produkty s kyselinou hyaluronovou bývají vysoce účinné, krém od Kosmetiky Capri navíc pozitivně působí na zklidnění a obnovení rovnováhy pleti. Obsahuje totiž nízkomolekulární kyselinu hyaluronovou, která snadněji proniká do hlubších vrstev pokožky a urychluje tam obnovu tkáně. „V některých přípravcích používáme inovativní lipofilní formu kyseliny hyaluronové. Ta také dokáže prostoupit do té správné hloubky a doplnit tělu vlastní zásobárny kyseliny hyaluronové, čímž je zajištěna dostatečná hydratace pleti,“ dodává paní ředitelka. Krém s kyselinou hyaluronovou značky Le Chaton patří mezi nejvyhledávanější produkty. Účinně ovlivňuje zklidnění a obnovení rovnováhy pleti a její microbiom. Vyhlazuje, projasňuje a zjemňuje pleť. Vyhlazuje vrásky. Cena: 637 Kč/50g.

Oční okolí si vyžaduje speciální péči

Okolí kolem očí je vysoce citlivé a velmi tenké. Problémy se stárnutím vznikají většinou právě zde. Tvoří se váčky pod očima, otoky, kruhy. Pleť zde bývá vysušená a ztrácí elasticitu. Proto je důležité se na oční okolí zaměřit a používat produkty k tomu přímo určené.

Rozjasňující krém okolo očí značky Le Chaton hydratuje a koriguje drobné vrásky kolem očí. Má liftingový účinek na povislá víčka. Redukuje tmavé kruhy a objem váčků pod očima. Obsahuje vitamíny rozpustné v tucích vyživující a zjemňující pokožku, ceramidy bránící vysychání, fosfolipidy v přírodním stavu zlepšující mikrobiální stabilitu krému. Dále pak deriváty olivového oleje stimulující činnost buněk produkujících kolagen a elastin. Také skvalan rostlinného původu, který hydratuje a zpomaluje stárnutí pleti. A v neposlední řadě fermentační extrakt z polokeře Arthrocneumum macrostachyum bohatý na antioxidanty.

Tento krém dokáže oční okolí rozzářit. Redukovat vrásky a tmavé kruhy pod očima. Zamezuje tvorbě očních váčků. Navíc působí preventivně proti degradaci kolagenu, což je velmi důležité. Cena: 536 Kč/15g.

Českým ženám, které hledají opravdovou kvalitu, nabízí Kosmetika Capri produkty nabité kozími surovinami. Vybírat je možné ze 3 značek: La Chèvre, Le Chaton a Capramedic. Všechny přípravky jsou lokální, vyráběné výhradně v Česku v obci Čím nedaleko Prahy. Kosmetika Capri miluje přírodu. Její obaly jsou 100 % recyklovatelné. Tvořené s dávkovačem tak, že při aplikaci pumpička vytlačí jen potřebné množství krému, a Vy se zbytku přípravku nedotýkáte. Navíc díky tomuto mechanismu vypotřebujete svůj milovaný produkt až do konce.

www.kosmetikacapri.cz