_DSC5553Backstage MBPFW před sobotními přehlídkami Petry Ptáčkové a Martiny Špetlové tepala jako mraveniště a uprostřed toho všeho stála naprosto klidná hlavní make-up artistka Netta. Dohlížela, líčila, radila, vtipkovala a u toho všeho nám stihla s úsměvem poskytnout i exkluzivní rozhovor. Zdála se nám v tu chvíli jako naprostá nadžena…

Jaké jsou podzimní make-up trendy a na co se tuto sezónu můžeme těšit?
Sezóna podzim/zima se nese v duchu hned několika trendů. První nese název “Beautiful and damned” a jedná se v podstatě o černé linky i stíny. A mě osobně přijde zajímavé, že se černá velmi sytá barva přesouvá i na rty. Druhým trendem je naopak stálice posledních let “Natural face” a v neposlední řadě je to také cihlová rtěnka, která letos nahradí klasickou hollywoodskou červenou.

Netto, které produkty máte vy sama za nejoblíbenější?
Jedním z mých nejoblíbenějších produktů je černá vysouvací tužka na oči, které říkáme Tecno M.A.C., to proto, že tu všichni máme tak trochu černou krev. Dalším produktem je Prep and Prime Natural Oil, který je vhodný jako podkladová báze pod make-up nebo k míchání barevných pigmentů.

Co říkáte na ženy, které nenosí make-up?
Myslím, že je to v naprostém pořádku, i když upřímně je mi jich líto. Nemohou ukázat světu to nejkrásnější, co na nich je. Ale rozumím tomu, že make-up je u některých žen druhotný a nedává jim pocit sebedůvěry. Na druhou stranu, žena může vypadat lépe i za použití pár základních produktů.

mac-haute-dogs-collectionJaké produkty by tedy neměly chybět ženám v kosmetické taštičce?
Doporučila bych 5 základních produktů pro “Basic look”. Jsou to samozřejmě dobře padnoucí make-up, tvářenka, lesk na rty nebo rtěnka a také řasenka. Pátým produktem jsou pak oční stíny nebo tužka a pro ženy jež si nelíčí oči je to tužka na obočí.

Zdroj foto: Mia Čentešová, archiv firmy