Naše pleť si nepochybně zaslouží to nejlepší. Prezentuje nás každý den, dodává nám sebevědomí a mnoho dalšího. Víte, co vaši pleti nejvíce prospívá a co jí naopak škodí? Pojďte se s námi dnes podívat na to nejdůležitější.

Hydratace neznamená jen pleťový krém

Nejspíš většina z nás pro hydrataci pleti používá pleťový krém. Možná denní, možná noční a nebo obojí. Hydratace, kterou pleti dáváte, bohužel nestačí. Nejdůležitější je hyaluronové sérum, které je pro vlhkost v pleti klíčové. Pleťový krém se dává nakonec po všech produktech, které používáte, a tuto vlhkost v pleti uzamkne.

Zařaďte hyaluronové sérum do své rutiny a sklidíte úspěch hned. Toto sérum má totiž výhodu v tom, že výsledky uvidíte hned po použití. Pleť bude vypadat odpočatější, hydratovaně a navíc se jedná o jeden z nejlepších produktů v prevenci vrásek.

 

Pleťová maska se rovná pleťové sérum

Pokud používáte pleťová séra, pak pro vás masky jsou jen vyhozené peníze. Pleťové masky jsou totiž naložené v séru, tudíž vás to vyjde na stejno. Něco jiného jsou pak čisticí masky, které ale moc účinnosti nemají.

Možná ve vás pleťové masky evokují chvilku klidu a relaxu. A pokud tomu tak je, určitě se jich nevzdávejte!

Exfoliace jako klíč k obnovené pleti

Exfoliace, známější jako pojem peeling, se používá zhruba dvakrát do týdne. Jaký ale zvolit? Chemický nebo mechanický? Klidně je střídejte. U mechanického peelingu si doporučujeme potrpět na kvalitu, jinak by vám mohl spíše uškodit. Vyzkoušejte třeba Fresh Sugar Face Polish. Pleť po peelingu nebude vysušená, naopak bude doslova zářit.

Chemický peeling je běh na dlouhou trať, ale přinese vám krásnou, zdravou a rozzářenou pleť. Začít byste měli zlehka a sledovat, jak na vás peeling působí. Na citlivou pleť bychom jej nedoporučovali. Oblíbený peeling je třeba ten od The Ordinary, díky své červené barvě známý jako “krvavý peeling”.

zdroj/foto: copywriting.cz

 

Tohle nedělejte

Pleť snese spoustu věcí, které jí občas i nevědomky provádíme, ideální by bylo s těmito zlozvyky přestat co nejdříve, jinak se vám může stát, že vám to pleť dá pěkně vyžrat. A dost možná už se z toho pak jen tak nevyhrabete.

– nepoužívejte běžně kosmetické ubrousky

– po použití micelární vody si pleť ještě opláchněte vodou či vyčistěte gelem

– nechoďte spát nalíčené

– nedávejte si make-up na nevyčištěnou pleť!

– nejezte příliš mastné jídlo

– nepoužívejte víc než 5 produktů na pleť najednou

Najděte si každé ráno i večer čas na svou pleť. Pokud tento proces nebudete brát jako povinnost ale odpočinek, stane se z péče o pleť vaše jedinečná chvilka, na kterou se budete těšit. A neustále se na něco těšit je přece krásné!

 

autor: EmmaC