Kosmetické vychytávky z kuchyně

/ Redakce

Ty největší kosmetické zázraky se často neskrývají pouze v krásných kelímcích luxusní kosmetiky ale i na naprosto nečekaných místech. Například ve vaší kuchyni! Které kosmetické poklady pro vaši pleť tam můžete najít?

Avokádo

Opavdové “superfoods” ve všech směrech. Rozmačkejte ho vidličkou, přidejte 2 lžíce olivového oleje a naneste na 30min do vlhkých vlasů jako masku. Lepší nenajdete!

Olivový a kokosový olej

A zase ty oleje! Díky jejich skvělým pěstícím účinkům je miluje naše pleť, pokožka, vlasy i nehty! Nanášejte ho vždy do vlhké pleti nebo vlasů. Pokud vaše nehty potřebují péči, dopřejte jim horkou lázeň s několika kapkami olivového oleje na zvláčnění.

Cukr, káva, sůl

Z těchto hrubých surovin si namícháte dokonalý domácí peeling! Stačí smíchat zrnka s pár kapkami vody a oleje a obrousit jím pleť.

Citrusy

Grepfruity spolu s citrony mají rozjasňující a čistící účinky na naši pleť. Smíchejte pár kapek se svým čistícím pleťovým gelem a každé ráno jím očistěte pleť.

Jedlá soda

Touto nejobyčejnější kuchyňskou ingrediencí vykouzlíte doslova kosmetické zázraky! Zbaví vás černých teček, poslouží jako peeling a vybělí vám zažloutlé nehty.