Stejně tak, jako na zimu, je i na léto třeba se pořádně připravit a chránit se. Kromě repelentu proti všemožné havěti je dobré vybavit se ještě dalšími nezbytnostmi, se kterými bude vaše léto mnohem krásnější a příjemnější.

Takže bez čeho se letos neobejdete?

 1. Krémy s ochranným faktorem

  Do těch se opravdu vyplatí investovat. Na babské rady v případě ochranných krémů raději nedbejte a zajděte si do lékárny. Nemyslete si, že jsou potřeba jenom na na pláž nebo do přírody, sluníčko ve městě svítí rovněž, takže se nezapomeňte SPF faktorem namazat i do práce. Sluníčko je sice super, naší kůži ale dokáže řádně uškodit. Pokud nechcete mít na konci léta pigmentové skvrny a nové vrásky, pak poctivě natírejte kůži i několikrát denně.


 2. Balzámy na rty

  Pokožka rtů je extrémně citlivá a jemná, takže nezapomínejte ani na ní a poctivě rty natírejte. Ideálně balzámem s ochranným faktorem. Ten vaše rty ochrání před vysušením a spálením. Skvělý je také cukrový peeling na rty, který odstraní starou a suchou kůži. Vyrobit si ho můžete i doma. Stačí lžička medu a trocha třtinového cukru a máte hotovo. Váš vlastní přírodní kosmetický zázrak, který je tak bio, že ho můžete klidně i jíst. 

 3. Hydratační přípravky na vlasy

  I vaše vlasy dostanou přes léto pořádně zabrat. To nejdůležitější co potřebují, je hydratace. V obchodě se tak poohlédněte po hydratačních šamponech a maskách. Pozor ale, aby vaše vlasy příliš nezatěžovaly. Snažte se vyhnout přípravkům se silikony, které vlas jen obalí a tím zatíží. A jelikož je léto pro vlasy zvlášť náročným obdobím, kondicionér klidně nahraďte maskou, ta je o něco silnější a vlasům dodá mnohem více živin. 

 4. Termální voda

  Na rychlé osvěžení uprostřed dne není nic lepšího, než termální voda ve spreji. Můžete ji samozřejmě použít na kteroukoli část těla – ruce, nohy, záda. Nám v kabelce nikdy nechybí. Na horké letní dny je to doslova zázrak. Skvělá je i na zafixování makeupu nebo na spáleniny a zranění. Zkrátka multifunkční pomocník, kterého musíte mít.

 5. Bio deodorant

  V létě je jejich spotřeba obzvlášť velká. Ty klasické jsou ale plné hliníkových solí, které nejsou zrovna nejzdravější. Poohlédněte se proto po nějakých bio, které také krásně voní, ale nenajdete v nich ani stopy po škodlivých látkách. My milujeme například tento od Weledy. Voní jako citronová limonáda (a vůně citrusů prý zlepšuje náladu) a vy tak budete vonět stejně svěže po celý den.  Tak si ho napište na nákupní seznam a honem pro něj.