Sardinky

Sardinky jsou novým super jídlem. Obsahují důležité tuky včetně omega-3 mastných kyselin, především tu nazvanou DHA, která působí protizánětlivě. Nejste fanouškem ryb a dalších plodů moře? Je spousta způsobů, jak sardinky začlenit do jídelníčku. Jednou týdně si je hoďte třeba na pizzu nebo si udělejte pomazánku. Vaše pleť bude zářit.

Vlašské ořechy

Jestli jste vegetariáni nebo prostě ryby nemůžete ani vidět, sáhněte po vlašských ořeších. Stejně jako sardinky obsahují velkou dávku omega-3 mastných kyselin a mají plno vitamínů a minerálů (draslík, vápník, železo). Ořechy jsou obzvlášť důležité, pokud máte sušší nebo ekzematickou pokožku. Pomáhají totiž k její hydratací. Dejte si ale pozor na množství, jsou hodně kalorické.

Zelený čaj

Existuje spousta vědeckých (i nevědeckých) výzkumů, které prokázaly, že zelený čaj pozitivně působí na lidský organismus. Nejen, že detoxikuje, ale také funguje proti stárnutí. Vaše pleť by po něm měla být vypnutá, svěží a zkrátka krásná. Až si budete čaj připravovat, nezapomeňte, že se zalévá vodou o teplotě 90 stupňů, jinak bude moc hořký.

Zelená listová zelenina

Zelenina je pro zdravý jídelníček naprosto nezbytná. Zelená listová zelenina obsahuje vitamíny A a C, pomáhá pleť chránit před negativním vlivem UV paprsků a zabraňuje jejich vniknutí do hlubších vrstev pokožky. Takže si ho přihoďte do ranního smoothie a večer si udělejte pořádný salát. Jestli na “zdravé” moc nejste, zkuste si třeba upéct chipsy z kadeřávku (kale chips). My jsme si je zamilovali.

Rozmarýn

Bylinky jsou nejen skvělým ochucovadlem jídel, ale mají také spoustu léčivých účinků a jsou doslova studnicí zdraví. Pokuste se je do vašeho jídelníčku více zařadit. Rozmarýn (a tymián) je známý tím, že pomáhá bránit vzniku kožních melanomů a působí proti volným radikálům a poškození způsobenému slunečním zářením. Uvařte si z něj třeba čaj nebo jím okořente brambory a maso.

Voda

Tohle asi není žádné překvapení, ale je to úplně nejdůležitější, co můžete své pleti a tělu dát – dostatek vody. Pitný režim je pro zdravě fungující tělo nezbytný. Takže honem pro skleničku vody a rovnou si nalijte celou karafu. Jestli vám samotná voda nechutná, přidejte do ní ovoce (citron, jahody, maliny, meloun).

Zdroj: Prevention.com
Foto: Pinterest, archiv firem, epicurious.com