Vodnatá zelenina

Jestli máte dehydratovanou pleť, jen krémy a pití vody nestačí. I když dobrý pitný režim je samozřejmě nezbytný. Zkuste spíš do jídelníčku začlenit co nejvíce zeleniny s vysokým obsahem vody. Jako třeba okurku. Ta je skvělá i proto, že má chladící účinky. Jezte ji jen tak mezi jídly a uvidíte, že vaše pleť bude po pár dnech vypadat mnohem lépe a zdravěji.

Pokud nejste zrovna fanoušci zeleniny, zkuste ji jíst třeba s hummusem. Ten je také zdravý a navíc dodá zelenině extra chuť.

Maska z medu

Tenhle trik je náš nejoblíbenější, je jím maska z medu a hnědého cukru. Vaše pleť totiž nemůže být krásná, pokud na ní jsou zbytky staré kůže, make-upu nebo nečistot ze vzduchu. Lžička medu a cukru smíchaného dohromady dá vaši pleť zase do pořádku. Stačí nechat působit několik minut a pak do pleti jemně vmasírovat. Nezapomeňte samozřemě důkladně omýt a na pleť příliš netlačte, to by ji mohlo spíš poškodit.

Nejprve si masku otestujte na zápěstí, abyste se ujistili, že na med nejste alergičtí.

Jako peeling pleti můžete použít i jemné kartáče na kůži. Jen nezapomínejte, že je nejlepší používat je na sucho a co nejšetrněji. Netlačte a jen s nimi po pokožce jemně přejíždějte. Klíčem je spíše provádět peeling po delší dobu než rychle a s větším tlakem.

Zdravé tuky

Zapomeňte na pověry okolo tuků. Pro zdravou a krásnou pleť jsou naprosto nezbytné. Už jste určitě slyšeli, že odborníci doporučují zvýšit konzumaci avokád. Tohle ovoce/zelenina je plná zdravých tuků, ale není to jejich jediný zdroj, nebojte, vaše peněženka nemusí vykrvácet. Dalšími skvělými zdroji jsou ořechy a semínka. Nebo třeba klasické oleje, jako olivový, sezamový nebo arašídový.

Samozřejmě s nimi ale musíte býr opatrní. Příliš mnoho tuků také není nic moc. Jsou kaloricky náročnější a tělo má tendenci si je ukládat.

Sauna

Pořádná sauna je pro pleť naprosto nezbytná. Proč? Protože se díky ní odplaví z těla všechny toxiny a nečistoty. Budete se po ní cítit jako znovuzrození a vaše pleť bude stejně šťastná jako vy. Zajděte si na ní klidně několikrát do týdne.

Pokud vám sauna nedělá dobře, zkuste třeba hot jógu (která se cvičí v extrémě vyhřáté místnosti) nebo si jednou za čas zaběhejte a všechno vypoťte. Cvičení a fyzická aktivita jsou pro krásnou pleť také nezbytné. Jen si pokaždé před i po cvičení nezapomeňte pleť dobře očistit.

Zelený čaj

Potřebujete každé ráno rychlé nakopnutí a pořádnou dávku kofeinu? Pokud se bez ranní kávy neobejdete, zkuste ji na nějakou dobu vyměnit za zelený čaj. Také vás ráno dokáže probudit a navíc tolik nedehydratuje. Zelený čaj navíc obsahuje spoustu antioxidantů.

Slané koupele

Horká slaná koupel je přesně to, co vaší pleti dodá rovnováhu, srovná pH a vyplaví vše špatné. Jednou týdně se proto rozmazlete pořádnou vanou plnou koupelové soli. Vezměte si knížku a něco dobrého na zub, nebo třeba skleničku vína, a jen relaxujte. I dostatečné množství odpočinku je totiž pro krásnou pleť důležité. Nic si nevyčítejte, nicnedělání je klíčem ke šťastnému a zdravému životu.