Rajčata

Antioxidanty jsou v boji proti předčasným vráskám více než důležité. Mezi nejlepší anti-aging potraviny se kromě borůvek a zeleného čaje řadí také rajčata. Ty jsou díky vysokému obsahu lykopeinu maximálně prospěšné pro krásnou a pevnou pleť. Pozor, naše tělo lykopein lépe přijímá lépe v tepelně zpracované formě. Vhodné jsou proto polévky nebo zeleninové směsi.

Miso

Není žádným tajemstvím, že miso polévky jsou v Japonsku oblíbenou snídaní. A mladé Japonky moc dobře vědí proč. Miso pasta je totiž bohatá na probiotika, která působí blahodárně nejen na střevní mikroflóru, ale také na naši pleť. Průzkumy prokázaly, že pravidelná konzumace miso působí i jako účinná prevence proti rakovině prsu.

Batáty

Sladké brambory jsou plné vlákniny, draslíku, betakarotenu a vitamínů A, B, C a E. To v praxi znamená ochranu pleti před volnými radikály, zpomalení procesu stárnutí a intenzivní lesk pro naše vlasy.

Vejce

Zapomeňte na fámy o zvýšeném cholesterolu v krvi díky časté konzumaci vajec. Naopak. Poslední výzkumy dokazují, že jedno až dvě vejce denně má blahodárný účinek na naše tělo. Modelky ho nazývají super potravinou, která stojí za jejich glow skin a dokonale hustými vlasy.

Losos

Tajemstvím nejen dokonalé postavy, ale také zářivé pleti a lesklých vlasů Victorie Beckham, je konzumace lososa v bio kvalitě. A to alespoň třikrát týdně. Vysoký podíl omega-3 mastných kyselin a proteinu je hlavním klíčem k tvorbě kolagenu, jenž je pro pleť v boji proti vráskám nezbytný.

Skořice

I koření může být tou správnou super potravinou pro naše tělo. Skvělým pomocníkem je například skořice. Ta díky vysokým antiseptickým a antimykotickým účinkům bojuje s akné a zároveň prokrvuje pleť, která tak získává lepší barevný tón.