• 1. UV filtr

  Určitě jste to slyšela už milionkrát, bez UV filtru nesmíte dát ani ránu. Slunce je dnes mnohem agresivnější, než za dob našich babiček, takže se před ním dobře chraňte. V létě nepodceňujte ani ochranu rtů a kupte si jelení lůj s UV filtrem. A noste také sluneční brýle, když mhouříte oči, děláte si zbytečně další vrásky.

  2. Krém na oční okolí

  Oční okolí je místo, kde se vrásky většinou ukážou jako první. Proto byste mu měla věnovat speciální pozornost. Krémy a séra jsou nutností. Ale pozor, jemnou kůži okolo oka můžete poničit i nešetrným odličováním. Odličovací tamponky nejsou nic moc. Zkuste raději kokosový olej, který vmasírujete pomocí prstů a vše pak setřete papírovým ubrouskem.

  3. Hydratační krém

  Hydratovat, hydratovat, hydratovat! To je zlaté pravidlo, které byste nikdy neměla porušovat. Platí, že byste hydratační krém měla na pleť nanášet do tří minut od té chvíle, kdy pleť odlíčíte. Pokud máte mastnou pleť, nebo ucpané póry, uvidíte, že vám kvalitní krém spíše pomůže, než že by uškodil.

  4. Jemný odličovač

  Ani odličovací přípravek byste neměla podceňovat. Neměl by příliš vysoušet a pleť by vás po něm neměla svědit ani pnout. Zvolte ideálně ten na bázi oleje. Hlavně aby byl co nejšetrnější. Pozor si dejte i na micerální vody, ani ty pleti příliš neprospívají. 

  5. Masky

  Masky rozhodně nejsou zbytečné. Pokud chcete mít krásnou pleť, neměla byste na ně zapomínat. A pamatujte, že jedna nestačí. Cílem k úspěchu je totiž jejich správná kombinace. A u masek neplatí, že čím dražší, tím lepší, takže za ně určitě nemusíte utrácet majlant. Skvělé jsou třeba ty domácí. Jsou přírodní a levné.