Které vůně vyzkoušet právě teď?

/ Lenka Komrsková

Obohaťte svou kolekci parfémů o nové kousky. Máme pro vás tipy na osobité značky, jejichž signature vůně by vám neměly ujít. Výběr niche parfémů se navíc stane i zážitkem díky artovému prostředí Dea Orh concept store & Fantinel prosecco bar.

Carine Roitfeld

Nejprve dobyla módní svět svými redakčními schopnostmi, čímž se stala ikonou. Pak se rozhodla zanechat stopu ve světě niche vůní. Carine Roitfeld, bývalá šéfredaktorka francouzského Vogue, jedna z nejoblíbenějších stylistů Karla Lagerfelda a jedna z nejbližších přátel stejně symbolického Toma Forda, nyní vypráví výjimečný voňavý příběh: sedm milenců ze sedmi kosmopolitních měst inspirovalo sedm charismatických vůní.

Frapin

Nejstarší koňakový dům ve Francii, založený již v roce 1270, uvedl na trh sofistikovanou a mužnou sbírku vůní, která již více než deset let úspěšně svádí diváky po celém světě. Kolekce Frapin, mistrovsky pojata podnikatelem a zasvěceným znalcem niche parfémů Davidem Frossardem, vyzařuje eleganci, vznešenost a nezaměnitelné francouzské savoir faire.

Ormonde Jayne

Vyhledávaný britský parfumérský dům založený před 20 lety v Londýně paní Lindou Pilkington zaujímá speciální postavení v uměleckém parfémovém světě. Tento soukromě vlastněný klenot značky z Londýna najdete pouze prostřednictvím těch nejvybranějších prodejců, kteří umí ocenit ručně nalévaný noblesní parfém.

 

Pantheon

Jen velmi málo lidí ví, že Raffael Santi, legendární malíř a architekt z Itálie, a svým způsobem synonymum pro vrcholnou renesanci zemřel poté, co prožil jednu noc se svou životní láskou, pekařovou dcerou Margheritou. Různé aspekty tohoto jedinečného milostného příběhu a okolnosti, za kterých k němu došlo, jsou vášnivě vyprávěny prostřednictvím parfémů v této sbírce. Kdo nechce vonět jako kapitola intenzivního milostného příběhu?

Schwarzlose

Nedávno obnovená značka z Berlína původně založená dodavatelem německého dvora, okouzlí svou originalitou, nenucenou elegancí a současným šarmem. Od atmosféry bouřlivých 20. let, která byla v Berlíně obzvláště bláznivá a volnomyšlenkářská, až po inspiraci v novějších svobodách těla a mysli, to jsou autentické vůně svobodného ducha.

Veškeré parfémy lze zakoupit v Dea Orh concept store & Fantinel prosecco bar, Štěpánská 59, Praha 1.
Tel.: (+420) 776 737 677