Voda s citronem

Pokud nepatříte zrovna mezi ty největší vzorňáky, co se pitného režimu týká, na vaší pleti se to nejspíše projeví. Pokud se vám nedaří dodržovat doporučované 2 litry denně, zkuste začít s malými krůčky. Třeba tím, že si každé ráno dáte hrnek teplé vody s citronem. Nastartuje to váš metabolismus a vaše pleť bude vypadat mnohem lépe.

Lesní plody

Začlenit do jídelníčku lesní plody a jiné bobuloviny je skvělý způsob, jak si zlepšit pleť. Obsahují totiž spoustu antioxidantů (především acai a borůvky), takže jsou skvělé pro vaše zdraví. My jsme si zamilovali především acai bowls, které kromě lesních plodů můžete ozdobit čímkoli budete chtít. My milujeme především kokos, chia semínka a sezam. Ale můžete si na ně dát úplně cokoli.

Víc zeleniny

Pokud se vám nedaří jíst denně potřebné množství zeleniny, zkuste si stanovit nové pravidlo. Každý večer si buď jako hlavní jídlo nebo přílohu, dejte velký salát plný nejrůznějších druhů zeleniny. A nebojte, saláty nejsou nuda a ani po nich nebudete mít hlad. Stačí do nich přidat třeba čočku nebo cizrnu. A hlavně pamatujte, že množství je klíčové, takže žádné miniporce ale pořádně velkou mísu.

20 minut na vzduchu

Procházka venku je hodně důelžitá nejen pro mozek a pohybový aparát. Okysličí a oživí i vaši pleť. Takže se každý den projděte venku alepsoň dvacet minut a uvidíte, že se budete cítit a vypadat lépe.

Vitamíny

Železo, vitamín C, B12, ale samozřejmě také probiotika, magnesium a další. Jste si jistí, že jich jíte dostatek? Nedostaek vitamínů může nejen za špatnou náladu a únavu, ale také může způsobovat různé problémy s pletí. Takže ještě před tím, než utratíte tisíce za novou kosmetiku proti akné, zkuste si raději zkontrolovat hladinu všech vitamínů a kupte si třeba B komplex. Nedostatek vitamínu B12 se totiž projevuje právě zhoršením kvality pleti.