V česku, v obci Čím, nedaleko Prahy, vzniká již 26 let kozí Kosmetika Capri, kterou jinde ve světě nenajdete. Snoubí v sobě dokonalý poměr kozího mléka, tvarohu, syrovátky, kolostra, vybraných bylinných a rostlinných extraktů, vitamínů, minerálů a ceramidů. Inspirujte se 3 základními radami kosmetické odbornice. Na podzim nebudete litovat. 

Balancujte pobyt na slunci

V létě je dobré mít se na pozoru před sluníčkem. I když zrovna úplně nepraží, UV paprsky na naši pleť tak jako tak září. Slunci není potřeba se vyhýbat úplně, dodává nám totiž vitamín D, který naše pleť potřebuje. Ale délku pobytu na slunci je třeba přizpůsobit intenzitě záření, a především správně volit kosmetiku, primárně tu, kterou nanášíme na obličej. Klíčové je dbát na hydrataci a výživnou péči v podobě masek. Kozí mléko je nesmírně bohaté na vitamíny, aminokyseliny a minerály, a tím blahodárně působí na naši pleť. Zlepšuje její zdraví, krásu i vitalitu. Už od pradávna bylo kozí mléko využíváno při rituálech krásy a naše babičky věděly, že umíchat si masku z domácího tvarohu je to nejlepší, co pro svou pleť mohou udělat.

Recept na tvarohovou masku, které není nikdy dost

3 lžíce kozího tvarohu, 1 lžíce medu, 5 kapek olivového oleje. Sáhněte po kvalitě! Nejkvalitnější olivový olej, bývá označený jako extra panenský (extra virgin) vykoná nejlepší práci. Olej se lisuje za studena, pouze mechanickou cestou v co nejkratším čase po sklizni. Díky tomu obsahuje velké množství vitamínů, především A, D, K a E a zároveň mnoho nenasycených mastných kyselin. Ingredience smíchejte a nechte působit na pleti 15 minut.

Denní pleťová rutina – vsaďte na 24 h krém, sérum a masku

Na léto zvolte 24 h krém. Ten bývá výživný, intenzivní a hydratační. Z naší manufaktury je skvělý Vitamínový 24 h krém Fontaine z řady Doré. Je výjimečný svoji lehkou, dobře roztíratelnou texturou s bohatým obsahem přírodních čerstvých buněk kiwi. Regeneruje, hydratuje a dlouhodobě chrání pleť před vlivem škodlivých látek z prostředí. Obsahuje již zmíněné olivy, takže je doslova napěchovaný vitamíny, zároveň vypíná pleť a je nepřekonatelný v anti-age péči. Mezi další složky patří vitamíny E, C, extrakt z chaluhy zlaté, samozřejmě syrovátka a tuk z kozího mléka. Krém se používá během celého dne a stačí pouze malé množství. Cena krému je 598 Kč/50 g.

Domácí masku určitě střídejte s maskou od profesionálů. Skvělá je Vyživující a zpevňující pleťová maska z řady Doré. Při pravidelném používání zlepšuje stav i vzhled pleti. Na léto je ideální. Obsahuje kozí máslo, vitamíny A a E, unikátní bylinnou kompozici určenou ke zpevnění pleti, extrakt ze slupek modré révy vinné bohatý na přírodní resveratrol, který je silný antioxidant a chrání buňky před předčasným stárnutím, zklidňující a hydratační látky panthenol a allantoin, extrakt ze zázvoru mající antibakteriální vlastnosti. Omezuje tvorbu začervenání a pomůže ošetřit spálenou pleť. Cena masky je 470 Kč/50 g.

Pleťové sérum je nezbytnou součástí letní rutiny. Proč? Navozuje přirozenou rovnováhu v hospodaření s vodou v pokožce, a to je přesně to, co v létě potřebujeme. Sérum s argireline z řady Doré obsahuje kombinaci velmi účinných peptidů, které omezují vznik mimických vrásek a aktivně tvoří mladistvý vzhled pokožky. Výsledky jsou viditelné už po 14 dnech používání. Na rozdíl od botulotoxinu, který dočasně paralyzuje mimické svaly, peptidy Argireline® a Leuphasyl® obsažené v našem séru pouze oslabí svalovou kontrakci, a tím mimické svaly uvolní. Tvář pak vypadá mladě, šťavnatě a přirozeně. Cena séra je 599 Kč/30 ml.