Jóga v létě? Jedině venku!

Ať již dáváte přednost klasické józe či velmi aktuální akrojóze, která se provádí v páru, vyrazte někam do parku! Nechcete ze studu cvičit sami? Vyzkoušejte venkovní skupinové lekce, některé z nich probíhají dokonce zdarma. Cvičením venku posílíte vlastní koncentraci. Díky nerovnému povrchu také otestujete svoji rovnováhu.

Mezi plážové sporty nepatří jen volejbal!

Plážový volejbal je evergreenem všech letních sportů. Běh v písku má spoustu výhod – poskytuje komplexnější zapojení svalů a je šetrný ke kloubům. Zkuste tentokrát více zapojit nohy a v písečných dunách si zahrát fotbal! Vyzkoušet ho můžete na dovolené, ale třeba také ve Žlutých Lázních na Praze 4 nebo v areálu Usedlosti na Ladronce na Praze 6. Zaručujeme vám, že u jednoho tréninku rozhodně nezůstanete! Zajímavostí je, že plážový fotbal má u nás i ženský národní tým, který si vůbec nevede špatně.

Co je to spikeball?

Spikeball poměrně novou záležitostí. Hlavní roli zde hrají zpravidla dvě dvojice, speciální síťová trampolína a míček. Asi se vám nyní v hlavě rojí všemožní představy, co z tohoto nevšedního mixu může vzniknout. Abychom vaši zvědavost uspokojili, tak vám prozradíme, že úkolem hry je nanejvýš třetím úderem odrazit míč od trampolíny. Spoluhráči si přitom mezi sebou mohou dvakrát nahrát. Poté je řada na protihráčích. Stejně jako v pokeru, i zde “oko” bere: vyhrává ten, kdo dříve nashromáždí 21 bodů. Hrát ho můžete na písku nebo trávníku. V Praze se spikeballem nejčastěji setkáte v Ladronce nebo ve Stromovce.

Cirkusové kousky v parku

Už jste si asi všimli odvážlivců, kteří v parku zkoušejí chodit po laně nataženým mezi dvěma stromy. Nejedná se až tak o sport, ale velkou zábavu! Zkoušet svoji rovnováhu můžete v libovolné výšce a nemusíte se tak vůbec bát nebezpečných pádů. Slackline se prodávají ve dvou šířkách a různých délkách. Pro začátečníky se doporučují spíše širší rozměry slackline (cca 5 cm). Při balancování na laně posílíte především vnitřní svaly a střed těla.

Naskočit na tu správnou vlnu…

Surfování patří mezi nejatraktivnější sporty vůbec. Možná je to dáno atmosférou spojenou se slunnými plážemi, možná tím, že se řadí mezi adrenalinové sporty. Ačkoliv je surfování poměrně náročným sportem, jak na lokalitu, tak fyzickou kondici, vyzkoušet se ho určitě vyplatí! Využít můžete nabídku domácích surf kempů. Mají obrovskou výhodu v tom, že nabízejí kompletní servis – od zajištění ubytování, půjčení vybavení, vyhledávání lokací, kde jsou ideální podmínky, pořizování fotografií a videí z vln, až po kurzy vedené kvalifikovanými lektory. Ačkoliv se to na první pohled možná nezdá, surfováním posílíte především paže a prsní svaly. Abyste chytili tu správnou vlnu, je potřeba surf pořádně rozpádlovat. Vzepřít se několikrát po sobě na rukou do stoje také rozhodně není nic snadného.

Paddleboarding i pro rekreační sportovce

Na rozdíl od windsurfingu nebo surfování lze paddleboarding provozovat téměř kdekoliv. Dokonce i centrum Prahy po Vltavě brázdí nejeden paddleboard. Začátečníci nejprve veslují v dřepu, poté přecházejí na kolena a nakonec na chodidla. Udržováním rovnováhy posilujete zejména střed těla.