Pudr pod řasenku

Jakmile teploty poklesnou, přestaneme řešit pot, který nám ničí makeup, ale naopak se musíme vypořádat s každodenním slzením. Aby vám řasenka déle vydržela a vaše řasy vypadaly delší, hustší, zkrátka krásnější, zkuste rychlý trik. Řasy si před použitím řasenky přepudrujte lehkou vrstvou pudru. Řasenka pak bude lépe držet, ať už vám oči budou slzet sebevíc.

Rozjasňující krém pod makeup

Na podzim může pleť vypadat trochu povadle a mdle. Rozjasňující krém snadno dodá život i té nejunavenější pokožce. My milujeme Storbing Cream od MAC. Určitě ale vyzkoušejte co pro vás bude fungovat nejlépe. Pokud ho nebudete chtít roztírat na celý obličej, zaměřte se alespoň na ty nejdůležitější části obličeje – lícní kosti, pod obočí, strany a vrch čela, hranu nosu a klidně i na oční víčka. Poté naneste klasicky make-up, od středu obličeje do stran. Váš obličej bude zářit.

Bronz z krabičky

Tohle asi není žádná novinka, ale bronzer dokáže dokonale oživit a probudit obličej. Stačí jen jemně – čím méně, tím více tady platí. Na stranu čela, pod lícní kosti a na nos. Nezapomeňte, že výběr správného odstínu je klíčový. Vyhněte se oranžovým odstínům a zkuste hledat ty do béžova. Na zimu jsou studené odstíny mnohem lepší.

Balzám na rty na oční víčka

Pokud na podzim nebo v zimě trpíte suchou pokožkou, vyhněte se pudrovým produktům a sáhněte po těch krémových. Náš oblíbený trik? Nahraďte tvářenku červeným, tónovaným balzámem na rty (Skvěle funguje i červená rtěnka, akorát musíte být opravdu opatrná, abyste to nepřehnala. Rtěnky jsou hodně pigmentované a hůře se roztírají do ztracena.). Jednooduše si na jablíčka tváří naneste tečku balzámu a roztírejte směrem dozadu a nahoru k uším. Pro zářivý pohled si dejte trochu tónovaného balzámu na oční víčka.

Slaná koupel

Když vás chladné a deštivé počasí úplně ochromuje a máte pocit, že jste promrzlí až do morku kostí, není nic lepšího, než horká vana. Místo pěny ale tentokrát zkuste koupelovou sůl. My milujeme jednoduchou sůl bez parfemace. Třeba sůl z mrtvého moře. Je plná minerálů a pro pleť je to doslova lázeň. Vaše kůže bude stejně krásná jako kdybyste se právě vykoupala v moři, což je to, co nám v zimě tak často chybí. Pokud milujete voňavé koupele, doporučujeme meduňku, levanduli nebo růži. Jsou skvělé na uklidnění. Pokud naopak potřebujete zvednout náladu, nejlepší jsou citrusové vůně.

Odličování očí kokosovým olejem

Kokosový olej je zázrak. Můžete si s ním čistit zuby, je skvělý jako maska na vlasy a můžete se s ním i snadno odlíčit. Nejen, že je šetrný ke kůži a neobsahuje žádnou chemii, používání kokosového oleje na odlíčení je navíc mnohem šetrnější k životnímu prostředí. Nepotřebujete totiž vatové tamponky, stačí si oči promnout a zbytky make-upu setřít prsty. Poté si oční okolí důkladně namasírujte a kokosový olej vetřete i do obočí. Krásně hydratuje oční okolí a podpoří růst řas i obočí.