20 minut bez krému

Sluníčko milujeme, ale je potřeba si na něj dávat pozor. Jak všichni dobře víme, způsobuje poškození a stárnutí pokožky. Než se ale od hlavy  po paty namažete ochranným faktorem, nezapomeňte ani na to, že sluneční paprsky jsou důležitým zdrojem vitamínu D, takže dvacet minut denně bez faktoru vám neuškodí, ale naopak prospějí.

SPF mýtus

Jestli spoléháte na kosmetické přípravky které slibují ochranu před UV zářením, jako třeba make-up nebo balzám na rty, pro vaši pleť to nejspíš není nejlepší. Abyste totiž dosáhli kýžené a slibované úrovně ochrany pomocí make-upu, museli byste si nanést opravdu silnou vrstvu. Takže jestli má váš make-up nebo BB krém SPF 20, raději na něj moc nespoléhejte. Pod každý make-up si vždycky naneste ještě klasický opalovací krém. A nezapomeňte ani na to, že byste ho měli znovu aplikovat každé dvě až tři hodiny.

Pozor na ruce

Jestli si dáváte pozor na obličej a krém s ochranným faktorem poctivě aplikujete, abyste se vyhnuli stárnutí pokožky a předčasným vráskám, je to rozhodně jedině dobře. Obličej ale není jediné místo, kde kůže snadno prozradí váš věk (nebo mu ještě přidá). Nezapomínejte ani na dekolt a krk! Na jaké místo ale zapomínáme často? Ruce jsou slunečnímu záření vystaveny neustále a kůže na nich může hodně rychle zestárnout nebo se vám mohou vytvořit pigmentové skvrny. Takže příště si na ruce dejte pozor a věnujte jim extra péči!

Nezapomínejte na vlasy

Ani vaše vlasy nejsou vůči slunečnímu záření imunní. Pokud tak nestojíte o sluneční melír a suché vlasy, rozhodně si nezapomeňte pořídit něco na jejich ochranu. Kšiltovka nebo klobouk jsou skvělí pomocníci, kteří ochrání i vaše oči. Nebojte se ale ani investovat do hydratačních a ochranných přípravků. Třeba sprej s SPF, který vaše vlasy udrží zdravé po celé léto.

Foto: fashioneditorials.com