Báze

Je to jen pár let zpátky, co nás zavalila lavina tohoto trendu. Báze pod make-up, oční stíny nebo řasenku. Teď je na čase trochu ubrat! Velké nánosy podkladových produktů (obzvláště tech silikonových) namáhají pleť a ucpávají póry. Raději je proto vyměňte za fixační spreje. Ty vaše líčení udrží celý den na svém místě i bez pocitu zatížení.

Pudr

Není nic horšího než pudrem vysušená pleť. Pokud tedy nestojíte o zvýraznění veškerých nedokonalostí, odložte ho! Přirozeně lesknoucí pleť je naopak mnohem více v kurzu. Zkuste to příště bez pudru a uvidíte, že vám majitelky věčně suché pleti budou závidět. V případě nutnosti regulujte přebytečný kožní maz matujícími ubrousky.

Konturovací sety

Konturování je díky bohu konec. Nechte konturovací sety chvíli stranou a pořiďte si raději tvářenku, která bude působit mnohem přirozeněji a svěžeji. Momentálně letí ty na krémové nebo gelové bázi. Nanášejte je na tváře, oči, rty a lehce i na hranu nosu.

Příliš krycí makeup

Byly doby, kdy jsme se neobešly bez silně krycího makeupu. Teď je ale naštěstí vše jinak. Místo zbytečného maskování pleti bychom se měly zaměřit na samotnou péči. Na tmavé kruhy a jiné nedokonalosti si bohatě vystačíte s korektorem. Zbytek obličeje nechte volně dýchat. Ušetřené minuty tak místo líčení investujte do péče o vaši pleť. Mnohonásobně se vám to vyplatí.

Foto: Pinterest