Začněte od základu

Základem dokonalého líčení je dokonalá péče o pleť. Pamatujte na to, že bez tohoto kroku nedosáhnete požadovaných výsledků. A to ani s tím nejlepším produktem na světě. Začněte důkladným odlíčením pleti, poté za pomocí obličejové masáže aplikujte revitalizační sérum a anti-ageing krém. Zvýšenou pozornost věnujte hlavně očnímu okolí. Tam aplikujte nejprve oční sérum a poté oční krém.

Vyberte vhodné produkty

Dalším stejně důležitým krokem je výběr těch správných produktů. Špatně zvolený make-up, rtěnka nebo tvářenka bývají nejčastější příčinou toho, že nedobrovolně vypadáte hned o několik let starší. Pokud máte první vrásky už dávno za sebou, platí následující pravidla.

Zapomeňte na veškeré pudrové produkty a matující make-up. Ten vyměňte za ty s označením anti-ageing a stejně tak korektor.

Oční stíny volte matné, bez lesku.

Rtěnku volte ve výrazných či přirozených odstínech. Naopak se vyhýbejte příliš bledým a tmavým barvám.

Rozjasněte se

Dobré světlo dokáže divy! Rozjasněte si tmavé části obličeje za pomoci tekutého korektoru ve světlejším odstínu. Aplikujte ho na hranu nosu, oční okolí a do srdíčka rtů. Na lícní kosti můžete použít i rozjasnovač. Jen pozor! Měl by být tekutý s jemným leskem. Tváře omlaďte svěží gelovou či krémovou tvářenkou v broskvovém odstínu.

S.O.S produkty

Tyto produkty se vyplatí mít stále při sobě. Zachrání vás a budete díky nim vypadat svěže a odpočatě.

Termální voda – používejte ji hned několikrát během dne. Osveží a zafixuje váš make-up. Zároveň dodá pleti potřebnou hydrataci.

Kapky na oči – naprostá záchrana po probdělé noci nebo po celodením dni u počítače. Zklidní oči a rozjasní váš pohled.

Matující ubrousky – skvěle zastanou funkci místo pudrů. Zmatní, nevysuší a nezvýrazní vrásky.