Než vyjdete ven

Chraňte se! Tento krok byste měli praktikovat běžně,  a to už od jarní sezóny. Použitím krému, nebo make-upu s SPF ochráníte pleť nejen před škodlivými vlivy vnějšího okolí nebo spálením, ale také od pigmentových skvrn a vrásek. Vaše pleť vám za to jednou poděkuje.

Hydratace

Možná máte pocit, že s potícím se obličejem žádnou hydrataci nepotřebujete, ale opak je pravdou. Sluncem podrážďěná pokožka trpí, a tak si žádá daleko více péče než jindy. Nezapomínejte nejen na obličej, krk a dekolt, ale hydratujte rovnou celé tělo. Zaslouží si to!

Nové textury

Největší chybou v líčení v letních měsících je přemíra pudrových produktů. Ve snaze zakrýt si lesklý, potící se obličej naděláte ještě více škody než užitku. Pleť se pod nánosy pudru dusí a ucpává. To zapříčiňuje vznik ucpaných pórů nebo akné. Vyměňte matující produkty za gelové a krémové textury. Jsou lehké jako pírko, takže si je vy i vaše pleť zaručeně oblíbíte. Vsaďte na gelové tvářenky, rozjasňovače a fluidní make-upy.

Zaměřeno na obočí a rty

Sluncem políbená pleť je ta nejkrásnější, nechte ji proto přirozeně vyniknout! Jediné, co bude hrát prim, bude dokonalé obočí a šťavnaté rty. Obočí lehce vyčesejte brow řasenkou a případně dotvarujte tužkou nebo stínem. Na rty nejprve použijte jako první krok cukrový peeling. Stačí smíchat špetku třtinového cukru s kokosovým olejem  a nanést na rty. Po aplikaci peelingu budou rty dokonale připraveny na aplikaci výrazné rtěnky. Matující tekuté rtěnky s vámi přežijí celý den, a to i v těch největších tropech.

S.O.S. záchrana

A které produkty vás v horkých letních dnech zachrání? Jednoznačně termální voda pro osvěžení a fixaci make-upu, gumička pro poletující vlasy, balzám na rty s SPF a matující ubrousky, které skvěle nahradí těžké pudry.