Pleť: Jako barokní Jezulátko

Růžolící tváře a look překypující zdravím. Tento vzhled si pro nás vizážisté většinou chystají na jaro. Letošní podzim a zima však růžové přejí i nadále. Skvěle vyniknou zejména na světlé pleti. Už se nemůžeme dočkat, jaký efekt budou mít růžové tváře v zimě, kdy je ještě více znásobí chladné počasí. A jak si pink look hravě vytvořit? Nejprve použijte podkladovou bázi minimalizující viditelnost pórů, následně naneste lehoučký pěnový make-up. Poté naneste rozjasňovač v perleťově růžovém odstínu. Na tváře naneste krémovou tvářenku v růžovém odstínu. Pro přirozenější efekt můžete tvářenku smíchat s hydratačním krémem. Nanášejte si nejlépe prsty a zkuste ji protáhnout i směrem dolů k čelistem. Nejintenzivněji by měla barva působit na tvářích, odkud se pozvolna přesune na lícní kosti.

Růžová je trendem i pro líčení rtů a očí. Využít můžete lesklých i matných líčidel. Pamatujte ale na jednu zásadní poučku: lesklá by měla být pouze jedna část vašeho obličeje. Zvolíte-li lesklé rty, uberte s leskem u tváří a naopak. Dokonalou tečkou růžového líčení jsou jemně zvýrazněné řasy. Černá by v tomto případě ale byla spíše na škodu. Zvolte transparentní gel, hnědou či tmavě šedou řasenku.

Rty: Jedna barva je málo

Tuto sezónu sledujeme návrat k lesklým rtům, které kromě toho, že vypadají svůdněji, umožňují také nespočet experimentů. Gelový základ rtěnek a lesků jemnou pokožku také lépe hydratuje a skryje i drobné nepřesnosti, které jsou letos hlavním trendem.

A jakou barvu byste si pro letošní rok rozhodně neměli nechat ujít? Jednoznačně temně vínovou! Perfekcionalistky si ji mohou dopřát i v matné variantě. Jejímu nanášení by mělo předcházet jemné vyplnění konturovací tužkou, která hlásí velký comeback. Zapomeňte však na ostré orámování rtů. Tužku prsty nebo štětečkem jemně rozmažte do středu rtů a následně naneste rtěnku.

Pokud nechcete, aby vínová působila příliš tvrdě, obraťte pozornost k aktuálnímu leklému trendu. Kombinovat můžete také více odstínů zároveň a vytvořit tak jemné stínování – ombré efekt. Objevuje se také bohatý nános flitrů a třpytek, které z vašich rtů učiní skvostný dezert a objekt touhy.

Oči: Dovoleno vyřádit se

Absolutním trendem podzimu jsou výrazné oční linky a stíny, které se nanášejí stejně ledabyle jako rtěnka. Maxi líčení je letos skutečnou nutností! Vracejí se také velké nánosy řasenky a vzhled slepených řas, které v 60. letech proslavila Twiggy. Panenkovské oči byly k vidění na přehlídkách Emilio Pucci, Chanelu či Jasona Wu.

Obočí: Zapomeňte na něj!

Některé trendy opouštíme skutečně rádi. Třeba jako ten, který velil husté ostře řezané obočí, nejlépe upravené podle šablony či dokonce vytetované. Aktuální trend je přesně opačný. Jedna jeho rovina je maximální přirozenost, která přerůstá až v jeho popírání. Na přehlídkových molech jsme tak byli svědky přepudrovaného či dokonce vyběleného obočí. Jestliže jste přirozená blondýnka či rusovláska, světlé obočí je pro vás skvělá volba. Tato úprava dá úžasně vyniknout vaším očím!

Nehty: Ukažte svoji temnou stránku

Barvami podzimu jsou kromě červené, žluté a oranžové také metalické odstíny. Využijte tohoto trendu také v úpravě nehtů! Jasným hitem je stříbrná, vedle nešlápnete ani s temně barevnými laky ve fialové a zelené, které mají metalický efekt.