Nejen celebrity, ale i přehlídková mola čím dál více propagují minimum líčidel. Instagram plní miliony fotek s hashtagy #nomakeup, #makeupfree, nebo #bareface. Tento trend jde ruku v ruce s dalším – self love aneb láska k sobě samému. Nejnovějším kampaním dominují plus size modelky i osobnosti mimo módní průmysl. Titulní strany předních módních časopisů obsazují ženy nad čtyřicet let a světu se tak konečně otevírá nový ideál krásy.

Nebojte se tedy vsadit na přirozenost, vypadá mnohem lépe, než těžké nánosy produktů, které pleť jen zatěžují. Více než o samotné líčení jde o samotnou péči. Jak dosáhnout toho správného no make-up looku?

Zapomeňte na makeup

Více než polovina z nás make-up vůbec nepotřebuje. Pokud chcete pleť alespoň trochu upravit, sáhněte po tónovacích krémech. Ty vaši pleť lehce sjednotí, ale nezatíží. Na lokální místa v případě potřeby použijte korektor.

Investujte do péče

Věřte, že tahle investice se vám několikanásobně vrátí. Kvalitní péče je klíčová. Toužíte po zářivé pleti? Pak místo nánosů highlighteru pleť pravidelně hydratujte. Na přirozený glow efekt totiž žádný rozjasňovač nemá.

Relaxujte

S péčí o pleť úzce souvisí i duševní pohoda, která je (nejen) pro celkový vzhled nesmírně důležitá. Zkuste si večer naordinovat relaxační koupel, přečíst novou knihu nebo si zajděte na jógu.

Zvýrazněte přednosti i nedokonalosti

Pyšní se vaše tvář pihami nebo jinými znamínky? Zkuste je pro jednou neskrývat a udělejte z nich přednost! Možná se budete divit, kolika lidem se zalíbíte pro tyto prvky, jež možná nešťastně zakrýváte.