Rozetřená rtěnka

Červené rty k Francouzkám patří stejně, jako pruhované tričko a skútr. I přesto, že se v posledních letech pravidla mírně uvolnila, a Francouzky nepohrdnou ani konturovací tužkou, jejich typickým lookem je takzvaná rozetřená rtěnka. Rty si klasicky namalují červenou rtěnkou, jejíž odstín dokonale sedí k jejich pleti, pak ji ale ještě jemně vmasírují prsty do rtů a okraje jemně rozetřou a rozmažou. Rty pak vypadají přirozeněji a jako právě políbené.

Šetřete se štětci

Každá chic dáma ve Francii ví, že prsty jsou na nanášení make-upu mnohem lepší než štětce. Dokonce i na oční stíny! Žádná z nich ráno netráví 20 minut v koupelně důkladným aplikováním očních stínů. Jednoduše si stín dají na prst a pak rovnou ledabyle na oční víčko. A je to.

U základu je méně více

Ano, základem nedbalého francouzského líčení je dokonalá pleť, tady si dávají Francouzky opravdu na čas. Pak ale ušetří čas na aplikaci make-upu a korektoru. Make-up buď nepoužijí vůbec, nebo jen na střed obličeje, a to ve velmi malém množství. Naopak korektor si prsty jemně vklepají do očního okolí a na další tmavá místa obličeje (okolo rtů, nosu, na bradu).

Kontury vynechejte 

Nic takového v zemi vína, baget a sýrů nefrčí. Jemná tvářenka je nezbytností. Tu aplikujte na líčka a na špičku nosu. Konturování obličeje je ale zcele proti francouzské filozofii maximální přirozenosti. Francouzky umí se svým obličejem pracovat, aniž by ho nějak výrazně měnily a zakrývaly vrstvami konrutovacích tužek a pudrů. Mějte svůj obličej ráda takový, jaký je.

Jasně, rozjasněte

Rozjasňovač je stálicí francouzské kosmetické taštičky, protože podtrhuje, ale nezakrývá ani nemění tvář. Naopak podtrhne krásnou a pěstěnou pleť, která pak doslova září zdravím. Naneste ho všude tam, kde se od vašeho obličeje odráží slunce. A nanášejte ho prsty, samozřejmě.

Až potom půjdete po ulici, špulte pusu stejně, jako Brigitte Bardot. Hlavně se nezapomeňte tvářit tak, jako kdyby vám tohle všechno bylo vlastně úplně jedno. Je ne sais quoi.