Jarišova voda

Jarischův roztok vám běžně doporučí dermatolog při kožních potížích. Skvěle totiž zklidňuje pokožku. To ale neznamená, že byste ho mohla používat jen tehdy, pokud máte kožní problém. Pleť skvěle zklidní, zchladí, ale přitom nevysuší. Pořídíte ho téměř v každé lékárně a to za pouhých 69 Kč za 250 ml. Používejte ho při kožních potížích místo pleťové vody.

Excipial U Lipolotio

Dokonale vyživující tělové mléko, pleťový krém, nebo báze pod makeup. Přesně takový je multifunkční krém Excipial Lipolotio. Milují ho modelky, vizážisté, ale i dermatologové. Tento zázrak by neměl chybět v žádné kosmetické taštičce. Pořídíte ho od 169 Kč za 200 ml, nebo za cenu receptu, který vám předepíše každý lékař.

Sucocream

Trápí vás vyrážka, akné, nebo máte odřenou pokožku? Namažte postižené místo Sudocreamem. Bílá lékárenská mast s vysokým obsahem zinku a lanolinu okamžitě zhojí téměř jakýkoliv kožní problém. Pořídíte ho v každé lékárně a to hned v několika baleních. Nejmenší balení pořídíte už od 79 Kč.

Acilpirin

Máte před důležitou schůzkou a den před ní vám uprostřed obličeje vyraší obří pupínek? Žádnou paniku! První pomoc najdete ve své lékárně. Rozdrťte jeden prášek Acilpirinu, smíchejte s pár kapkami vody tak, aby vytvořil hustou kaši. Tu naneste na pupínek a nechte pár hodin působit. Pupínek se do druhého dne zklidní, vysuší a to i bez zbytečného začervenání.

Placenta

Bezesporu nejlepší balzám. Vyléčí i do krve rozpraskané rty i loupající se nos. Pořídíte ji v každé lékárně už od 59 Kč.