Podle výzkumů jedné světové kosmetické značky je pouze 10 % Češek spokojeno se svým odrazem v zrcadle a cítí se být krásné. To znamená, že pokud bude vedle sebe stát 10 žen a všechny se budou pozorovat v zrcadle, pouze jedna jediná si v duchu řekne: „Hmm, jsem kočka! Sluší mi to!“ A bude si to fakt myslet. Dalších devět právě poslouchá svého vnitřního kritika a závidí všem ostatním to, co údajně sama nemá.

Usmát se? Nesmysl!

Každá třetí žena navíc tvrdí, že se cítí při pohledu do zrcadla sklíčená. A usmát se na sebe? Nesmysl! Holky, pojďme to změnit! V průměru na sebe koukáme do zrcadla pětkrát denně celkem 34 minut. Chcete trpět nebo si to užívat? Máte chuť svůj postoj k sobě samé změnit? Vsaďte na naše jednoduché tipy.

Probuďte v sobě malou holčičku

Pamatujete si, když jste byla malá holčička, s jakou láskou a samozřejmým sebepřijetím jste se na sebe dívala do zrcadla? Obnovte to. Najděte v sobě tu malou Katarínu, Veroniku nebo Máriu – a znovu ji hýčkejte. Jste to pořád vy, jen teď o něco starší.

Pořiďte si zrcadlo s kvalitním osvětlením

Koupelnová zrcadla mohou mít různá osvětlení. Vyberte si takové, které vám bude lichotit. Bezchybný pohled do zrcadla je přeci jen nejdůležitějším cílem péče o krásu a základ pro vaše sebevědomí. Světlé teplé bílé světlo vytváří lichotivé světlo, které je ideální například pro perfektní večerní make-up. Oblíbené je také světlo, které simuluje denní měkké světlo.

Pracujte na zdravém sebevědomí

Za každým vnitřním kritikem v hlavě se ukrývá nízké sebevědomí. Protože zdravě sebevědomá žena dokáže uvidět svoji krásu a ocenit ji. Přijměte svoje nedokonalosti i fakt, že máte prostě chyby. No a co? Všechny je máme, a přesto jsme bohyně. Tak se na sebe do zrcadla usmívejte, kdykoliv půjdete kolem.

Oceňte se za drobnosti

Stává se vám, že na vás vnitřní kritik mluví častěji během dne než jen při pohledu do zrcadla? Našeptává vám, co jste udělaly špatně a že jsme se měly rozhodnout jinak? Taky se za to náležitě potrestáte a zkritizujete? Nedělejte to! Hledejte na sobě klady, ne zápory! Oceňte se za každou drobnost – že jste se ráno zvládla skvěle nalíčit, konečně si vybrala novou skříňku do koupelny, přišla do práce včas… Že jste od posledního vážení nepřibrala. Náš den se skládá ze spousty drobných událostí a činů, za které stojí za to se ocenit.

Zbavte se toxických lidí kolem sebe

Tvrdí vám někdo stále dokola, že nejste krásná? Upozorňuje někdo často na vaše chyby a nedostatky? Nerespektuje vaše hranice? Nenechte si srážet sebevědomí, raději se přestaňte stýkat s lidmi, kteří si neuvědomují vaši hodnotu. Pokud vás někdo stále kritizuje a má s vámi nějaký problém, je to ve skutečnosti jeho téma, které si musí v sobě dořešit a zpracovat.

Tak už přestaňte na sobě hledat chyby a při každém pohledu do zrcadla se na sebe zkuste sebevědomě usmát. Jste krásná!