Všechno začíná ve sprše

Klíčem ke krásnému účesu je správné mytí a péče. Vlasy myjte vždy v poloze, v jaké je nosíte, takže hlavně ne v předklonu. Nikdy nešamponujte konečky vlasů a vlasy nedřete ani necuchejte. Nikdy také vlasy nemyjte příliš horkou vodou. Horká sprcha škodí i vaší kůži, takže se ji snažte omezit. Hodně totiž vysušuje.

Šamponu nepoužívejte moc a na závěr dejte do konečků vždycky masku nebo kondicionér. Na vlasy si ve sprše příliš nesahejte, byly by pak mastné. Vlasy na závěr opláchněte chladnou vodou aby v sobě uzavřely vodu a byly lesklé.

Sušení vzduchem

Většina žen s krásnými vlasy vám řekne, že si vlasy nikdy nefénuje, že je jednoduše nechávají uschnout pomocí vzduchu. Ale jak? Ani tohle není jen tak. Vlasy za mokra nečešte, vymačkejte z nich přebytečnou vodu pomocí prstů. Nikdy ne ručníkem. Prsty je pak upravte tak, aby byly hladké a byly uhlazené dozadu.

Během sušení si vlasy nikdy nedávejte do gumičky, polámaly by se. Pokud vám budou vlasy na vzduchu schnout příliš dlouho, obalte je jemným ručníkem a nechte je tak, dokud nebudou suché.

Pokud mají vaše vlasy tendenci ke krepatění, v průběhu sušení si vlasy u hlavy uhlazujte rukama nebo je zabalte do jemného bavlněného trička.

Do vlasů také nezapomeňte dát pečující oleje a séra. Ty vaše vlasy krásně vyživí. Na nedbalém účesu jsou totiž nejdůležitější právě zdravé a lesklé vlasy.


Copy

Pokud jsou vaše vlasy rovné jako hřebíky, zapleťe je do velkého copu. Ale určitě ne za mokra. Počkejte, až budou jen mírně vlhké. Cop nemusí být dokonalý, na konci klidně nechte kousek nezapletený, vypadá to přirozeněji. S takto zapletenými vlasy jděte spát.

Ráno na vás bude čekat dokonale francouzský, nedbalý a trochu rozcuchaný účes, který stačí jen jemně prohrábnout prsty a můžete vyrazit.

Drdol

Potřebujete vlasům dodat maximální objem a velké volné vlny? Zkuste vlasy stočit do drdolu, nebo do dvou měnších drdůlků. Pokud chcete velký objem, udělejte drdol na vrchu hlavy. Pokud chcete mít vlasy vlnité jen trochu, udělejte drdol v týle.

Jednoduše vlasy stočte a sepněte skřipcem nebo sponkami a několik hodin počkejte. Ideálně opět přes noc. 

Suché vlasy

Pokud nechcete mít příliš velké vlny a vllasy nechcete zaplétat, pak stačí je jednoduše nechat být. Suché vlasy znovu oživte pomocí malého množství oleje nebo séra a pořádně je protřepejte a pročeště pomocí prstů. Ty nejlepší nedbalé účesy totiž nikdy neviděly hřeben. V tom je celé kouzlo.

Do vlasů vžeňte trochu objemu. Načechrejte je a nastříkejte klidně trochou slaného spreje.