Návrat probiotik

Dost možná jste už zaznamenali, že probiotika hlásí velký comback. Nekupují se však jen probiotické nápoje, jako je kombucha, které dělají našemu tělu dobře, ale také krémy, pleťová séra, nebo masky? Proč?

Uzdravení pleti

Vědci ve spolupráci s dermatology objevili pozitivní účinky probiotik na naši pleť, kde bakterie působí podobně, jako na náš trávicí systém. Pomáhají vybalancovat ty špatné bakterie a postarat se o celkové zdravý pokožky. V praxi to znamená, že si díky probiotikům můžete srovnat přebytečně mastnou nebo naopak suchou pleť, či se zbavit akné a ekzému.

Jak na to?

Kromě toho fungují probiotika také jako ochraná bariéra před nepříznivými vlivy. Vytvářejí zklidňující prostředí pro naši pleť, bojují tak s různými záněty a chrání před volnými radikály. Zjednodušeně to znamená, že pokud chcete mít krásnou, zdravou a glowy pleť, měli byste svou pleť nakrmit těmi správnými produkty obsahující právě probiotika. Vyzkoušet můžete například probiotickou termální vodu, čistící mléka, denní a noční krémy, nebo speciální séra.