Bez tonika ani ránu

Používáte pravidelně pleťové tonikum? Ne? Pak byste to rozhodně měli napravit, protože tento produkt až několikanásobně podporuje absorbci hydratačního krému. Tonikum totiž pleť v posledním kroku důkladně dočistí a prokrví. Pleť je tak plně připravena na vlnu pořádné hydratace a výzkum ukázal, že se jedná o opravdu velký rozdíl.

Na oční okolí jedině oční krém

Trpíte každé ráno tmavými otoky kolem očí? Možná je na vině váš krém. Respektive jeho aplikace. Pamatujte si, že denní a noční krémy rozhodně nepatří na oční okolí. Extrémně jemná a citlivá kůže kolem očí ho totiž může velmi špatně snášet. Těžká konzistence krému pak prostupuje kůží a hromadí se. To brání struktuře pleti v její revitalizaci a pak vznikají otoky a nevzhledné váčky. Místo klasického krému proto aplikujte pouze oční krém na citlivé okolí.

Nedostatek exfoliace

Často slýcháme o tom, jak by se exfoliace pleti neměla přehánět. To sice ano. Druhým extrémem je ale její absence. Odumřelé kožní buňky tak zbytečně produktům blokují přístup do spodních vrstev pokožky. Pokud máte pocit, obzvláště teď v zimním období, že ani ten nejhutnější krém vaší pleti nepomáhá, je na čase ji vyzkoušet. Samozřejmě jemně a šetrně. Místo klasických abrazivních peelingů vsaďte na šetrnější enzymatické.

SPF jako základ všeho

Zná vaše pleť ochranný faktor pouze z tropické letní dovolené? Pak je načase to změnit! Použití SPF faktoru je totiž  záležitostí celého roku, ať žijete kdekoliv. Ochrání vás nejen před škodlivým slunečním zářením a jinými nepříznivými vlivy, ale také před pigmentovými skvrnami a předčasným stárnutím. A to přece nikdo z nás nechce.