Příliš sladké smoothies

Ovocná smoothies nebo bowls teď zažívají obrovský boom. Jenže nám tak trochu nedochází, že tolik ovoce najednou bychom nikdy nesnědli. Tělo si totiž řekne, kdy má dost a když do něj nalijete takové množství ovocné šťávy, nedokáže to. V ovoci je navíc spousta cukru, takže kalorická bomba je na světě. To samé platí o zdravých potravinách jako je hořká čokoláda, kokosová voda nebo sušené ovoce. Ano, jsou možná zdravé, ale rozhodně po nich nezhubnete.

snimek-obrazovky-2016-10-24-v-12-55-43

Starý dobrý jojo efekt

O tom, co je jojo efekt, už mají představu snad i malé děti. Proto se ho přestaňte už konečně bát! Neděste se toho, když zhubnete hodně kil za krátkou dobu. Jak si udržet váhu, vám snad nemusíme připomínat. Rychlý úbytek váhy vás hlavně nabudí k dalším výkonům.

I malá změna je změna?

Bohužel u hubnutí to neplatí. Tělo si na malé změny rychle zvykne, je proto potřeba být opravdu radikální a nebát se toho. A hlavně musíte mít i pohyb.

snimek-obrazovky-2016-10-24-v-12-59-28

5x denně

Také jste uvěřila tomu, že ideální je jíst často po malých porcích? Tak na to klidě zapomeňte. Každému (logicky) vyhovuje zcela jiný přístup, ne každý svačiny potřebuje. Důležité je, abyste nehladověli, ale necpěte do sebe jídlo, když nemáte hlad. 

snimek-obrazovky-2016-10-24-v-12-56-40

Foto: Instagram