Velké objemy

Stálicí podobných přehlídek bývají naddimenzované objemy. To, co nás na českých a slovenských kadeřnících, kteří o titul letos soutěží, nejvíce okouzlilo, je velká nositelnost většiny kreací. Objem je stále dominantním prvkem, ale umíme si ho snadno představit i v běžném životě mimo pódia a přehlídková mola. Vyčesané vlasy po vzoru Brigitte Bardot nás baví stejně jako ledabylé vlny kroutící se po temeni hlavy.

Karolína Cimplová / Libor Šula The Salon. Kategorie Objev roku.

Daniel Pašek / BOMTON. Kategorie Dámský komerční účes (Praha).

Šedá stále táhne

Šedá barva je absolutním hitem. Zatímco dříve jsme ji zaznamenali na hlavách trendsetterů typu Cary Delevingne, nyní si již nachází své místo i na českých ulicích. To, co ale na tomto trendu milujeme nejvíce, je, že dává vyniknout především přirozeným šedinám. Že by se konečně naplnilo proroctví o konci pojmu anti-ageing, které předpovídala úžasná Helen Mirren? Ať tak či onak, šediny jsou naprosto všude. Nejvíce jsme si zamilovaly šedivé prameny na bohémsky upravených vlasech, které jsou zčesané z čela. Vypadat jako Francouzska, která právě vyšla na ulici pro croissant, tak nikdy nebylo snazší!

Karolína Cimplová / Libor Šula The Salon. Kategorie Objev roku.

Připravte se na pořádné vlnobití 

Patříte-li mezi lenochy, kteří na kulmu a žehličku na vlasy nesáhnou, jak je rok dlouhý, měli byste svůj přístup urychleně změnit. Čeká nás totiž opravdové vlnobití. Nosit se budou vlny jak prolamované, nahodilé a rozčesané jen prsty, tak absolutní kudrliny. Jeden z přehlídkových trendů, který jsme okoukali, je mokrý vzhled a vlasy stažené z čela či rozdělené do pěšinky a upevněné sponkami. S vlnitými délkami vlasů tento look nabývá na dramatičnosti a je skvělou volbou pro večerní události a party.

Lukáš Máčala / New You. Kategorie Objev roku.

Marieta Murga / Lekart Hairdressing. Kategorie Dámský komerční účes (Slovensko).

Klara Vítová / Libor Šula The Salon. Kategorie Dámský komerční účes (Praha).

Ofiny a krátké vlasy

Zatímco jedna úprava velí co nejvíce ukázat obličej, druhá ho chce naopak trochu skrýt. Ofiny se v různých variantách hřejí na výsluní již několik sezón. Sluší zejména krátkým mikádovým střihům, ale objevují se i u úplně krátkých vlasů. Samostatnou kapitolou pak jsou hladké pážecí střihy, které se vracejí, a vypadají naprosto stylově zejména ve spojení se sytými barevnými odstíny.

Martin Loužecký / Hairthusiasts. Kategorie Dámský komerční účes (Praha).

Martin Loužecký / Hairthusiasts. Kategorie Dámský komerční účes (Praha).

Martin Loužecký / Hairthusiasts. Kategorie Dámský komerční účes (Praha).

Nebojte se zaplést

Pokračuje také styl věnovaný zaplétaným pramínkům v boxerském, ale i romantickém duchu. Pakliže jste si stejně jako my oblíbili různé drdoly, bude vám to v nich slušet i nadále. Na výslunní se drží jak hladké drdoly, tak jejich messy varianta. Nosit se stále budou i stažené drdoly na temeni hlavy, které jsou vysoko vyčesané.

Jana Kukučková / Anar. Kategorie Dámská komerční účes (Slovensko).

Ondřej Lukavský / Libor Šula The Salon. Kategorie Dámský komerční účes (Čechy).

V barvách duhy 

Jednou z nejzábavnějších sekcí soutěže je Kolorista roku. Soutěžní kategorie vždy čítá řadu barevných inspirací a udává trendy pro nadcházející sezónu. Troufli byste si na takovou barevnou úpravu i vy?

Jan Hlaváček / Hairthusiasts. Kategorie Kolorista roku.

Jan Hlaváček / Hairthusiasts. Kategorie Kolorista roku.