Nejlepší kadeřníci definovali trendy pro novou sezónu. Jaké to jsou?

/ Redakce Foto: Czech and Slovak Hairdressing Awards

Soutěž Czech and Slovak Hairdressing Awards spěje do finále. Vítězové jednotlivých kategorií i Kadeřník roku budou oznámeni na slavnostním galavečeru 11. listopadu 2017.  Při pohledu na nominované kadeřníky už ale nyní víme, jaké vlasové trendy budou hýbat příštím rokem. Těšit se můžete na velké objemy, krásu šedin, kontrasty uhlazených pěšinek a vlnitých délek vlasů, drdoly všech tvarů či odvážné barvy. Podívejte se na looky, které nás nejvíce ohromily!

Velké objemy

Stálicí podobných přehlídek bývají naddimenzované objemy. To, co nás na českých a slovenských kadeřnících, kteří o titul letos soutěží, nejvíce okouzlilo, je velká nositelnost většiny kreací. Objem je stále dominantním prvkem, ale umíme si ho snadno představit i v běžném životě mimo pódia a přehlídková mola. Vyčesané vlasy po vzoru Brigitte Bardot nás baví stejně jako ledabylé vlny kroutící se po temeni hlavy.

Karolína Cimplová / Libor Šula The Salon. Kategorie Objev roku.

Daniel Pašek / BOMTON. Kategorie Dámský komerční účes (Praha).

Šedá stále táhne

Šedá barva je absolutním hitem. Zatímco dříve jsme ji zaznamenali na hlavách trendsetterů typu Cary Delevingne, nyní si již nachází své místo i na českých ulicích. To, co ale na tomto trendu milujeme nejvíce, je, že dává vyniknout především přirozeným šedinám. Že by se konečně naplnilo proroctví o konci pojmu anti-ageing, které předpovídala úžasná Helen Mirren? Ať tak či onak, šediny jsou naprosto všude. Nejvíce jsme si zamilovaly šedivé prameny na bohémsky upravených vlasech, které jsou zčesané z čela. Vypadat jako Francouzska, která právě vyšla na ulici pro croissant, tak nikdy nebylo snazší!

Karolína Cimplová / Libor Šula The Salon. Kategorie Objev roku.

Připravte se na pořádné vlnobití 

Patříte-li mezi lenochy, kteří na kulmu a žehličku na vlasy nesáhnou, jak je rok dlouhý, měli byste svůj přístup urychleně změnit. Čeká nás totiž opravdové vlnobití. Nosit se budou vlny jak prolamované, nahodilé a rozčesané jen prsty, tak absolutní kudrliny. Jeden z přehlídkových trendů, který jsme okoukali, je mokrý vzhled a vlasy stažené z čela či rozdělené do pěšinky a upevněné sponkami. S vlnitými délkami vlasů tento look nabývá na dramatičnosti a je skvělou volbou pro večerní události a party.

Lukáš Máčala / New You. Kategorie Objev roku.

Marieta Murga / Lekart Hairdressing. Kategorie Dámský komerční účes (Slovensko).

Klara Vítová / Libor Šula The Salon. Kategorie Dámský komerční účes (Praha).

Ofiny a krátké vlasy

Zatímco jedna úprava velí co nejvíce ukázat obličej, druhá ho chce naopak trochu skrýt. Ofiny se v různých variantách hřejí na výsluní již několik sezón. Sluší zejména krátkým mikádovým střihům, ale objevují se i u úplně krátkých vlasů. Samostatnou kapitolou pak jsou hladké pážecí střihy, které se vracejí, a vypadají naprosto stylově zejména ve spojení se sytými barevnými odstíny.

Martin Loužecký / Hairthusiasts. Kategorie Dámský komerční účes (Praha).

Martin Loužecký / Hairthusiasts. Kategorie Dámský komerční účes (Praha).

Martin Loužecký / Hairthusiasts. Kategorie Dámský komerční účes (Praha).

Nebojte se zaplést

Pokračuje také styl věnovaný zaplétaným pramínkům v boxerském, ale i romantickém duchu. Pakliže jste si stejně jako my oblíbili různé drdoly, bude vám to v nich slušet i nadále. Na výslunní se drží jak hladké drdoly, tak jejich messy varianta. Nosit se stále budou i stažené drdoly na temeni hlavy, které jsou vysoko vyčesané.

Jana Kukučková / Anar. Kategorie Dámská komerční účes (Slovensko).

Ondřej Lukavský / Libor Šula The Salon. Kategorie Dámský komerční účes (Čechy).

V barvách duhy 

Jednou z nejzábavnějších sekcí soutěže je Kolorista roku. Soutěžní kategorie vždy čítá řadu barevných inspirací a udává trendy pro nadcházející sezónu. Troufli byste si na takovou barevnou úpravu i vy?

Jan Hlaváček / Hairthusiasts. Kategorie Kolorista roku.

Jan Hlaváček / Hairthusiasts. Kategorie Kolorista roku.