Aktuálním trendem v péči o pleť je multimasking – neboli kombinace několika masek na míru přesně podle typu vaší pleti. Věřte, že tento skin care trend je nejen zábavný, ale hlavně vysoce úspěšný. Už žádná vysušená místa po čistící masce, nebo naopak mastná T-zóna.

A ze kterých masek vybírat?

Jíl a kaolín

Co mají společného tyto dvě ingredience? Jsou čistě přírodní a vytvářejí maximálně krásnou pleť. Bílý jíl je velmi jemný a má uklidňující účinky. Díky vysokému obsahu křemíku je ideální pro citlivou nebo podrážděnou pokožku a suchou a zralou pleť. Zelený jíl má naopak vysoce čistící a detoxikační vlastnosti. Kaolín účinně čistí, zklidňuje podrážděnou pleť a vyběluje pigmentové skvrny.

Karbonová maska

Ano, čtete správně! Karbonová maska se v posledních měsících stala naprostým hitem. Instagram doslova zaplavily fotky této bublající masky. Maska s aktivním uhlím hloubkově čistí a stahuje rozšířené póry.

Vitamínová maska

Trápí vás mdlá a zašedlá pleť? Vsaďte na ohromující účinky vitamínu C. Ten vaši pleť rozjasní, vyhladí a sjednotí její barvu.

Enzymatická maska

Agresivním peelingům je už konec! Daleko účinější a šetrnější jsou masky s enzymatickým složením. Enzymy skvěle vyhlazují pleť, zbavují ji odumřelých buněk, rozjasňují a vyrovnávají barevný tón pleti. Výsledkem je zdravím zářící pleť!