Spolu se stoupajícími teplotami roste i naše nechuť zatěžovat pleť nánosem líčidel. A jinak to ani nejde, protože náš obličej se roztéká zhruba pět minut po nástupu do jakéhokoliv prostředku MHD. Takže náš přístup k make-upu se na jaře trochu mění a máme chuť ho maximálně odlehčit a zjednodušit. To rozhodně neznamená, že by měl být nudný!

Pročesané obočí

Co si budeme povídat, v létě řasenka prostě nedrží (jestli máte tipy, jak na to, sem s nimi). Nastává tedy čas na dokonalé a výrazné obočí. Doplňte ho pomocí tužky a projeďte speciální řasenkou, aby bylo výraznější. Pokud máte husté obočí, pročešte ho jen čirým gelem. Vždy vyčesávejte směrem nahoru, aby vypadalo plnější!

Fialové a metalické stíny

A ideálně obojí dohromady! K “nahému” make-upu jsou ideální výrazné rty nebo oči. Pokud máte chuť vyrazit ven nenalíčená, ale zároveň chcete být originální, zajímavé stíny jsou skvělou variantou. Letos se budou nosit ty v pastelových barvách, především fialové, a hlavně metalické. Nešetřete s nimi.

Sebevyjádření 

Make-up je v posledních letech čím dál méně otázkou pouhé estetičnosti a je stále častěji využívaný coby prostředek sebevyjádření. Jestli máte máte odvahu, rozhodně se nebojte s make-upem pořádně vyhrát. Nic není zakázáno a vše je povoleno. Linky, stíny, rtěnky – nechte svou představivost kouzlit a předveďte naplno svou osobnost.

Bez laku

V létě je ideální čas nechat nehty trochu odpočinout a dát jim chvíli pokoj od laků na nehty a další chemie. Letos v létě je hlavním trendem v manikůře přirozenost. Dokonale upravené a zdravé nehty stačí zapilovat, hydratovat a dát jim hlavně hodně vitamínu D ze slunečních paprsků!

Hlavně zdravě

Pro krásný make-up je ale samozřejmě nejdůležitější zdravá pleť. Pokud zrovna nemáte šťastně období, zkuste některé triky zkušených artistů. Zaprvé hodně hydratujte (opalovací krém je skvělým pomocníkem), použijte hodně rozjasňovače a bronzeru na všechna místa, kde na obličej dopadá slunce a nezapomeňte rty přetřít barevným balzámem.