Lip Yoga

Většina z nás se soustředí spíše na svaly na těle a na obličej úplně zapomínáme. Podle odborníků je ale dobré občas procvičit i obličejové svaly. Nejen, že se pomocí obličejové jógy dá pleť zpevnit a zbavit vrásek, může dokonce pomoci zdůraznit či potlačit některé části obličeje. Například rty. Cviky vám nezaberou ani půl hodiny a vaše rty budou mnohem hezčí a plnější. Vyzkoušejte ji, za nás rozhodně funguje. Skvělé jsou i různé masáže obličeje a rtů.

Konturovací tužka

Stará dobrá konturovací tužka. Cestu zpět do našich kosmetikcých taštiček si našla tak trochu (především!) díky Kylie Jenner, která na obkreslování rtů přísahá. Pokud ale nechcete vypadat jako z devadesátýchlet, musíte s konturkou umět zacházet. Na horní ret nakreslete do srdíčka rtů malé X a poté dokreslete vnější okraje rtů. Poté vyplňte celé rty a pokud bude třeba, můžete i jemně přetáhnout.

Červená rtěnka jako stain

Další trik, který používají třeba Francouzky je super jednoduchý a hrozně nás baví. Pomocí červené rtěnky si namalujte celé rty a poté barvu setřete papírovým kapesníkem. Proces několikrát opakujte, bude-li potřeba. Rtěnku rozetřete do krajů rtů prsty, aby působila maximálně přirozeně.

Rozjasňujte a korektorujte

Výrazné rty vykouzlíte i pomocí rozjasňovače a korektoru. Stačí vám k tomu korektor o odstín světlejší než je vaše pleť. Korektor nejprve aplikujte nad horní a pod spodní ret a dobře rozetřete. Potom nakreslete V z obou stran pusy a rozetřete směrem ven. Rozjasňovač pak dejte jemně nad horní ret. Aby byl efekt ještě lepší, tmavší stín nebo korektor dejte ještě pod spodní ret.

Cukrový peeling

Lžička cukru smíchaná s lžičkou medu je ten nejlepší přírodní peeling, jaký známe. Dokáže vašim rtům hodně pomoci. Zbaví je staré kůže a mírně je zvětší. Pamatujte ale na to, že kůže na rtech je extrémě citlivá a je potřeba dávat pozor na to, abyste si rty nepoškodili. U peelingu platí, že čím více budete na pleť hrubí, tím hůře. Peeling se hodí především před důležitou akcí, kdy chcete vypadat co nejlépe.