Šampon musí pěnit, aby byl účinný

Výrobci šamponů sází na psychologický efekt. Když šampon nepění, máme pocit, že naše vlasy dostatečně neumyje – tak to ale není. Spíše naopak, pěnivost u většiny běžných šamponů způsobují takzvané sulfáty, které mohou dráždit pokožku a vlasům nijak neprospějí.

Po pravidelném zastřihávání vlasy rostou rychleji

Bohužel, vlasy rostou od hlavy, ne od konečků. Zastřihávání růst nijak neovlivní, ale způsobí, že budou vypadat hustší. Konce se totiž často roztřepí a slábnou, pravidelné stříhání se tak na vzhledu vlasů pozitivně podepíše.

Vlasy by se neměly mýt každý den

Obecně platí, že příliš časté mytí vlasům neprospívá a podporuje produkci mazu. V tomto případě je ale vhodné zapomenout na doporučení a přizpůsobit frekvenci typu vlasů. Roli hraje také počasí – nemá cenu si šampon odpírat po parném dni jen proto, že jste si vlasy myli už včera.

Budou zdravější, když budete používat správné produkty

Účinky vlasových produktů se často velmi přeceňují. Kvalitní přírodní šampon a kondicionér je rozhodně správnou volbou, ale vlasy ovlivňuje hlavně náš životní styl. Ujistěte se, že jíte dostatek potravin s obsahem zinku a železa, a hlavně nezapomeňte na bílkoviny!

Žehlení a fénování vlasy zničí

Ano i ne – nic se nemá přehánět a vlasy vám určitě nepoděkují, když je budete podobným procedurám vystavovat každý den. Pokud ale teplotu nastavíte pod 185 stupňů a budete fénovat vlasy z dostatečné vzdálenosti, fatálních důsledků se nemusíte bát.