Na konci dubna zveřejnil internetový magazín Town&Country žebříček 8 nejsilnějších dynastií, které se již řadu let pohybují na poli kosmetického průmyslu. Které z nich do tohoto seznamu podle vás zařadil?

Liliane Bettencourt je dcerou zakladatele firmy L´Oreal a otěže tohoto obrovského gigantu drží již několik let pevně a úspěšně ve svých rukou. Společně se svojí rodinou se jedná o vůbec nejbohatší dynastii v tomto průmyslu, která posílá každoročně nemalé částky do oblasti vědy, umění a také humanitárních organizací.

liliane

Pro mě tak trochu neznámá žena, která stojí za uvedením kosmetické řady pro Diane von Furstenberg v 70. letech a za spousty let práce pro Estée Lauder, se jmenuje Sylvie Chantecaille. Svoji vlastní značku kosmetiky té nejvyšší kvality založila v roce 1997, na které dnes pracují také její dvě dcery následující odkaz ochrany životního prostředí.

sylvie

Na třetí příčce se umístila firma, kterou založil chiropraktik Jacques Courtin Clarins. Tu dnes vedou jeho dva synové a vnučky, kteří společnými silami vynesli otcův/dědečkův podnik do miliardových výšin.

clarins

Čtyřku si vysloužila značka Estée Lauder pod vedením Aerin a Jane Lauder. Je evidentní, že ta správná intuice ohledně toho, co ženy chtějí a potřebují, se dědí z generace na generaci. Jane se navíc stala světovou prezidentkou značky Clinique a nezahálí ani Aerin, která má vlastní lifestylovou značku.

lauder

Oblíbenou kosmetickou značku Benefit, kterou mají na svědomí dvě dámy ze San Francisca (Jean a Jane Ford), máme rády nejen díky netradičnímu a barevnému designu či vtipným popiskům, ale především pro velice kvalitní tvářenky, korektory či řasenky.

benefit

V roce 1979 vznikla firma Natura Bissé, kterou po smrti jejího zakladatele v roce 2012 drží v rukou zbytek rodiny. Na předposlední příčce se umístila firma Sisley rodiny d´Ornanos, osmou příčku má populární Smashbox Cosmetics, kterou mají na svědomí pravnuci Maxe Factora.

Foto: Pinterest