Trésor znamená ve francouzštině poklad. Vzácný předmět, objekt touhy a věčného hledání. Dnes již legendární vůni značky Lancôme vytvořila před 23 lety Sophia Grojsman přezdívaná pro svoji lásku k růžím ” růžová alchymistka”. “Při tvorbě Trésor jsem se nejprve intuitivně snažila zachytit část sebe samé. Inspirací mi byla žena, z níž vyzařuje ženskost. Sebevědomá žena, na kterou jen tak nezapomenete.”

Stvořitelem nové Trésor Eau de Parfum Lumineuse je Dominique Ropion, který přidal svěžest, pralinky a fialky. I legendární flakon se dočkal jemné změny. Jeho ořezaná forma ve tvaru pyramidy s mnoha fasetami, které zachycují a odrážejí světlo, se doplňuje s podobně vybroušeným čtvercovým uzávěrem, který zdobí černě lakovaný prsten objevující se i celé reklamní kampani. Říká se, že nenapodobitelný design flakonu byl inspirován kalamářem slavné Colette, a byl impulsem pro mnohé milostné dopisy. Nejzasvěcenější v něm rozpoznávají tlukoucí srdce, jiní jej vnímají jako poctu Paříži a její pyramidě v Louvru.

Penélope Cruz byla prý jasnou volbou “ženy Trésor” a dokonalým ztělesněním představy tvůrců. V reklamní kampani se dokonce znovu setkala se svým oblíbeným režisérem, kampaň totiž natočil Rob Marschall. Pro Lancôme natočil svůj první film osobitý příběh o dvou fascinujících bytostech, jejichž láska přesahuje osud a v jehož hlavní roli hraje parfém.

Foto: Archiv