Ten správný odstín

Ne každému typu pleti sluší všechny barvy. Pokud máte světlou pleť, zkuste odstín rtěnek či lesků ve vínové, broskvové, metalicky tyrkysové, malinové nebo švestkové. Pokud je vaše pleť spíše snědá, vsaďte na sytě červenou, čokoládovou, jemně růžovou či béžovou, pro odvážné i na šedomodrou či černou.

Lesklá nebo matná?

Díky lesklému povrchu budou vaše rty vypadat živě a lesk jim navíc dodá na objemu. Dokáže také zamaskovat případné nedokonalosti, ovšem na rtech nevydrží tak dlouho, jako rtěnka matná. Proto s sebou noste konturovací tužku. Naopak sametově matná rtěnka působí sofistikovaným a luxusním dojmem. Jedinou nevýhodou je, že vysušuje rty a odhalí nedokonalosti, tak si raději dopředu udělejte jemný peeling, třeba cukrem.

Méně je více

Pokud se rozhodnete sáhnout po tmavé rtěnce (ať již matné či lesklé) vyvarujte se přehnanému líčení očí či nepřirozeně vykreslenému obočí, pokud se tedy zrovna nechystáte na divokou party. Pro dokonalý všední look stačí použít řasenku, upravit obočí štětečkem nebo průsvitným gelem a zakrýt nedokonalosti korektorem. Nezapomeňte, že méně je někdy opravdu více. Tohle léto to platí o to víc. Milujete-li tmavé rty, nevzdávejte se jich.