Dara bags se stala synonymem pro ručně šité kvalitní kabelky nejrůznějších barev a hravých designů. Jejich motto “S kabelkami Dara bags vystoupíte z davu” charakterizuje českou značku, u které najdete originalitu a kvalitu.

Nyní přichází s novinkou, kterou si splnila zakladatelka značky Dara bags Darina Hubáčková svůj sen – vůně. Varianty jsou dvě – No. 7. a No. 4.

No. 7. je mimořádně lehká a osobitá letní vůně. Jako první ucítíte sicilský citron a květy bílého šeříku, za okamžik se před vámi rozvine vůně lístků zeleného čaje, květů broskve a pivoňky. Vše je doplněné dřevem z bílého cedru, mošusem a posledním tajnosnubným tónem je ambra s vůní pudru.

Dara bags No. 7.

Dara bags No. 7.

No. 4. je ideálním společníkem pro denní i večerní příležitosti. Jemná vůně vás bude doprovázet na každém kroku – od snídaně s kamarádkou v oblíbeném bistru na rohu, přes pracovní oběd, až po večerní vernisáž v malé galerii v centru.

Dara bags No. 4.

Dara bags No. 4.

Obě vůně jsou vytvořeny jako parfémové vody – Eau de Parfum a obsahují 23 % vonné parfémové kompozice. Flakonky o objemu 100 ml jsou vyrobeny z masivního čirého skla a jsou opatřeny mechanickým rozprašovačem. Obě vůně byly vyvinuty a vyrobeny v České republice.

Nové vůně značky Dara bags

Nové vůně značky Dara bags

Při příležitosti uvedení voňavých novinek jsem vyzpovídala zakladatelku značky Dara bags Darinu Hubáčkovou a položila ji několik otázek, které její vůně představí trochu blíž.

Kdo přišel s nápadem na vlastní vůni?

S nápadem na parfém jsem přišla já. Přála jsem si mít vlastní vůni už od uvedení značky kabelek Dara bags na trh, ale nebyl na to vůbec čas – vždy bylo potřeba řešit něco, co mělo vyšší prioritu. Loni jsem poznala, že už jsme opravdu velká firma. Tak nějak intuitivně jsem zjistila, že je na čase vstoupit do nových, neprobádaných vod. A brala jsem to jako příjemnou výzvu.

Jak dlouho jste ho vyvíjeli?

Parfémy jsme vyvíjeli téměř rok. Byla to nádherná práce, celou tu dobu jsme dělali něco pro nás úplně nového, naučila jsem se spoustu věcí o výrobě vonných esencí a o přípravě parfémových kompozic, spousty věcí o parfémech samotných a také o  tom, jak se parfémy správně nanáší a zkouší.

Existují dvě dámské varianty, uvažujete o pánských?

Ano, máme dva parfémy – respektive parfémované vody. No. 4 je květinovější, voní po růži, lilii,  s nádechem vanilky, santalu a mošusu. No. 7 je jiskřivější, voní po sicilském citronu, šeříku, zeleném čaji a květů broskve a pivoňky. O pánských zatím neuvažujeme, ale rozhodli jsme se více zaměřit i na tuto část trhu, takže je možné, že se časem se objeví i pánská vůně.

Mají vaše vůně nějakou souvislost s kabelkami?

Mají! A velkou! Jsou stejně barevné, hravé, jsou prostě Dara! Když jsem vůně navrhovala a vybírala, myslela jsem přitom na naše zákaznice. Jsou to uvolněné, neotřelé a líbivé kompozice, ideální pro fanynky naší značky.

Která z nich je vaše oblíbená?

Která je má nejoblíbenější? Miluji obě dvě, ke každé jsem si vytvořila takový svůj srdeční vztah. No. 7 nosím nejčastěji přes den, je lehká a jiskřivá. Naopak No. 4 si beru na večerní příležitosti, báječně se hodí k formálním šatům.

Darina Hubáčková, zakladatelka značky Dara bags

Darina Hubáčková, zakladatelka značky Dara bags

Foto: Archiv Dara bags