Nejlepší nahé líčení je takové, které je přirozené, lehké, jemné a působí zdravě. Jak takového vzhledu docílit za pár sekund? Starejte se o svou pleť tak, že budete moci vyrazit z domu, aniž byste strávila hodinu v koupelně. Jak na to?

Strava

Tím nejdůležitějším faktorem, který ovlivňuje kvalitu a vzhled pleti je to, jak žijete. Zdravé jídlo: zelenina, ovoce, bílkoviny, tuky. To všechno by měl váš jídelníček obsahovat. Důležitá je především zelená zelenina, která na pleť působí jako zázrak.

Stačí si dát každý den salát s polníčkem, ledovým salátem, okurkou nebo čímkoli, co najdete a uvidíte, že vaše pleť bude zářit. Bude hydratovaná, vyživená a zdravá.

Na pleť naopak negativně působí přemíra cukru, alkohol, kofein, který dokáže pořádně vysušit i tu nejhydratovanější pokožku.

Jezte pravidelně, dbejte na to, aby vaše jídla byla pestrá a bohatá na vitamíny a abyste po nich neměla hlad. Vaše tělo si umí říct, co potřebuje, tak ho pořádně poslouchejte.

Pohyb

Pohybem a pocením se z těla vyplaví všechny škodlivé látky a vaše pokožka bude hned působit lépe. Jděte si zaběhat, projít se, na hodinu jógy nebo pilates. Cokoli co vám vyhovuje.

Skvělá je také sauna, rozhodně ji nepodceňujte. Budete se cítit jako znovuzrozená a vaše pleť bude zářit.

Péče

Najít si tu správnou péči, která bude vaší pokožce maximálně vyhovovat je běh na dlouho trať. Pokud sháníte ideální odličovací emulze, olej nebo mléko, určitě si vždycky řekněte o vzorky a všechno si doma dobře vyzkoušejte.

Pokud bude vaše pleť po odlíčení napnutá a suchá, pak je na vás přípravek příliš silný, pokud bude začervenalá nebo bude svědit, máte v ruce nejspíše přípravek, který úplně nehraje s vaším PH.

Existuje také pravidlo 28. To znamená, že pokud používáte sérum, měla byste mu dát 28 dní. Do té doby nejspíše neuvidíte žádné výsledky. Poté byste ale měla pozorovat změnu.

Dejte si ale pozor na to, abyste pleť příliš nepřehltila a přípravky nepřekombinovala. Pokud se vám podaří používat vše z jedné řady (čistící přípravek, krém, sérum, oční krém) všechny složky by měly být v harmonii a měly by spolu dokonale fungovat. Pokud ale používáte vše od jiné značky, dejte si pozor na to, aby se složky navzájem nerušily.

Na pleť byste také v jednu chvíli neměla aplikovat více než 3 produkty.

Nikdy také nezapomínejte na ochranný faktor a oční krém. Do pěstící kosmetiky se opravdu vyplatí investovat, je totiž mnohem důležitější než ta dekorativní. Takže částky za pěstící a dekorativní kosmetiku by měly být přinejmenším vyrovnané.

Když se budete o pleť dobře starat, na makeup můžete zapomenout, vaše pleť bude krásná i bez něj.