Jestli měly jednotlivé fashion weeky něco společného, byly to třpytky a blyštivé doplňky. Barevná oční víčka jsme mohli vidět na londýnské přehlídce Topshopu a třpytící se šperky zase u Dries Van Noten.

Topshop

Detail – Dries Van Noten

Dries Van Noten

Klasické “cat eye” připadalo Lucii Pieroni (Rochas) příliš nudné, a tak vytvořila jen tenkou linku, která se oka nedotýká, ale kopíruje jeho tvar.

Všem se asi snadno vybaví staré fotografie z dětství s ošklivými sponkami ve vlasech. Ale Simone Rocha představila na týdnu módy takové, za které se nikdo určitě stydět nebude.

Zmiňovaný nude look je na přehlídkách stálicí. Občas je třeba nechat vyniknout oblečení a také samotným rysům modelek.

Slavná vizážistka Pat McGrath vytvořila pro Givenchy nádherný minimalistický look s nenápadným hnědým očním stínem a malým šperkem na lícní kosti.

Třpytky použila společně s atypickým drdolem také Katsuya Kamo pro značku Undercover, a nijak jimi nešetřila.

U Dolce & Gabbana líčili vizážisté v klasickém stylu italského módního domu. Zlaté doplňky a tmavá rtěnka už jsou s ním pevně spjaté. Jak je vidět i u předchozích návrhářů, zvýrazněné obočí je pomalu na ústupu. Objevuje se buď úplně přírodní nebo v tomto případě lehce zvýrazněné.   

A pro ty, co jsou unavení snahou o dokonalou linku, je tady přehlídka Lanvin. Tak trochu jiné cat eye se zdánlivě nedokončenou černou linkou může být vysvobozením pro každého, kdo se líčí ve spěchu.