Oční linky, trend do práce i na party

/ Redakce Foto: KBosso, Allure

Černé oční linky jsou asi stejně ikonické jako rudá rtěnka. Na rozdíl od rtěnky se linky dají nosit několika způsoby. V poslední době můžeme nové “linkové” trendy zaznamenávat především na týdnech módy, díky kterým vzniká inspirace na make-up na den i večer. Pokud vás už běžná linka nebaví, vyzkoušejte některé z těchto způsobů.

Kulaté linky

Nebaví vás už trávit ráno snahou o vytvoření dokonalé špičky linky? Zkuste tlustší kulatou linku. Tohoto nápadu, který by mohl spoustě žen ušetřit čas a zároveň vypadá stylově, jsme si všimli na poslední přehlídce Toma Forda. Na tento způsob malování budete potřebovat spíše kajovou tužku než tekuté linky. Pro dramatičtější pohled můžete na oční víčko nanést i tmavé oční stíny.

Vznášející se křídla

Téměř oddělené oční linky přinesla na módní molo profesionální vizážistka Gucci Westman, která se inspirovala make-upem šedesátých let ve Francii. Na první pohled mohou linky vypadat stejně jako normální linky, při detailním pohledu ale zjistíme, že se vznáší nad řasami. Ideální je “načrtnout” si linku tužkou a poté ji zvýraznit tekutou linkou.

Podtržení oka