Jojobový olej

Díky své struktuře, která je nejpodobnější lidskému mazu, se hodí pro všechny typy pleti. Má protizánětlivé účinky, se kterými dokáže hojit akné a zárovneň do hloubky hydratuje. Navíc napomáhá pleť regenerovat a bojuje s pigmentovými skvrnami.

Arganový olej

Opravdu účinný anti-aging produkt, který nestojí tisíce a opravdu funguje? Ano, tak přesně to je arganový olej! Nanášejte ho samotný na navhlčenou pleť, nebo přimíchejte pár kapek do svého oblíbeného krému, nebo tělového mléka.

fabulous_face_oil_25ml_0

Ricinový olej

Dokáže vyhladit jizvičky po akné, hluboce regenerovat, ale hlavně – posílí vaše řasy a nehty! Takže pokud chcete mít hustější a delší řasy, pravidelně si je na noc potírejte jemnou vrstou ricinového oleje. To stejné dokáže i s chybějícím obočím.

Olej z hroznů

Perfektní pro mastnou pleť, kterou dokáže srovnat a zbavit ji přebytečného mazu. Navíc má i skvělé antioxidační účinky.

Avokádový olej

Další anti-agingový olej, který je vhodný pro všehchny typy pleti. Regeneruje povadlou pokožku a zvyšuje elasticitu pleti. Skvěle se hodí jako prevence proti vráskám na oční okolí.

Tea tree olej

Olej z čajovníku je velkým pomocníkem probematické pleti. Díky svým vysoce desinfekčním účinkům dokáže hojit akné a jizvičky. Pozor, používá se však jen lokálně.

Mandlový olej

Díky vysokému podílu vitamínů a minerálů se nejvíce se hodí pro suchou pleť se sklony k červenání. Dokáže pleť hydratovat i bez pocitu mastnoty a zatížení.

Jak s oleji pracovat?

Důležité je nanášet všechny oleje na vlhou pleť. Nikdy ne na suchou! Díky navlhčené pleti se oleje mohou přirozeně vsáknout a účinkovat. Navíc tak nehrozí úcpání pórů, nebo umaštěný obličej. Pro nanesení stačí opravdu jen pár kapek.

zdroj : pinterest