Kdysi, jako úplně první vznikla Ranní čisticí maska, která je dnes ikonickým produktem. ORGANICKÁ APOTÉKA naučila ženy používat masku ráno. Přišla s tím jako první na světě. Vznikl tak kosmetický rituál, který nastartuje celý den. Hned po ní tu byla Královská snídaně pro pleť, skvělá alternativa, pro suchou a zralou pleť, hutnější konzistence, nádherná vůně. V létě tohoto roku se v prodejnách objevila barevná duha, kterou tvoří 77 nejrůznějších masek na pleť a tělo.

Původně jsme měli v plánu vytvořit masek 10. Ale poté, co jsme vybírali 10 nejvhodnějších ingrediencí, došlo nám, že příroda je rozmanitá a nabízí daleko větší množství zázraků s nejrůznějšími účinky. Toho by byla opravdu škoda nevyužít. V ten moment bylo jasné, že masek bude mnohem víc. Každá žena je krásná a originální. Pleť každé z nás je jedinečná a má své potřeby. Naším cílem se tedy stalo vyvinout a vyrobit tolik masek, aby si mohla vybrat opravdu každá dívka, paní i dáma svou pravou,“ vysvětluje Vivienne Nagy, Tvůrkyně projektu 77 masek a Idea maker ORGANICKÉ APOTÉKY. 

Receptury

Základní recept krémových masek vychází z tradiční 3 minutové masky. Každá maska má ale finální složení jiné. Masky lze vlastně rozdělit na tři hlavní druhy: krémové, gelové a jílové. Vždy záleží na hlavní ingredienci a aktivních látkách. Nejdůležitější složku každé masky vystihuje její název: Malina, Ostružina, Okurka, Vitamín C, Banán, Vlčí mák, Brusinka, Růžový jíl, Granátové jablko, Rozmarýn, Hezké sny, Kyselina hyaluronová a tak dále. Každý kosmetický produkt je jedinečný a má své unikátní účinky.

Vývoj a výroba

Za celým procesem a vývojem stojí celý tým skvělých lidí. „Nejsložitější, ale zároveň nejzajímavější na celé věci bylo testování. Produktů bylo opravdu hodně. Každá z nás jednotlivé masky zkoušela, vyplňovala do připravených formulářů své hodnocení i dojmy a podle toho byly následně receptury upravovány a měněny. Například maska Modrý jíl si prošla 7 změnami konzistence,“ vysvětluje Vivienne Nagy. Projekt trval přes rok. Málokdo použil tolik různých masek za život jako tým Apotéky za jeden rok.

Jak si vybrat pro sebe tu pravou?

U každé masky je vysvětleno, na jaký typ pleti se hodí a jaký má účinek. Nejlepší je vybírat dle pocitu a toho, která Vás nadchne. Vždy ale s ohledem na Váš typ pleti. Velmi totiž záleží na tom, zda máme pleť suchou, mastnou, aknózní, citlivou, zralou. Vybírejte i podle toho, zda chcete docílit hydratace, zpevnění, regenerace, čištění, vyživení, zklidnění, projasnění, peelingu. Masky mají navíc své číslování pro jednoduchou a rychlou orientaci. K dispozici je celkem 77 originálních receptur z nichž 71 je určeno pro pleť a 6 pro naše tělo.

Jak masky míchat a kombinovat?

Podle Vivenne je skvělé masky různě střídat, kombinovat i míchat. „Doporučujeme našim zákaznicím, ať si vybírají, na co má zrovna jejich pleť chuť. Naše pokožka má totiž neustále měnící se potřeby v závislosti na tom, kde žijeme, na ročním období nebo dokonce na dni v měsíci,“ vysvětluje a dodává: „Vybrat si můžete třeba 2 nebo 3 masky podobné konzistence, od každé si vymáčknete na hřbet ruky malé množství a smícháte je. Líbí se mi, že si můžete s maskami takto hrát.“ Také můžete natírat jednotlivé zóny tváře různými maskami. Jinou masku použijte na T-zónu, jinou na líčka a další okolo rtů.

Foto: Archiv