Originální parfémy, které stojí za to znát

/ Redakce

Bez parfémů si už skoro ani neumíme představit svůj život. Dokáží nám zlepšit náladu, nebo zaujmout okolí. Nejdůležitější ale je, že se podílejí na naší osobnosti. To, jak nás lidé vnímají a s jakou konkrétní vůní nás mají spjaté. Často ale na ulici rozpoznáváme ty nejčastější bestsellery vůní. Hledáte proto něco originálního, nového a neotřelého? Přinášíme vám inspirativní značky, které stojí za to znát!

Jo Malone

Londýnská značka, která je konečně po dlouhé době dostupná i v Praze. Věřte, že tyto parfémy jsou více než originální! Jejich hlavní vlastnost spočívá v tom, že se dají vrstvit a vy si tak můžete vytvořit vlastní parfém na míru. Jedná se o luxusní niche parfémy, které se vyrábějí jen z těch nejkvalitnějších surovin a často i na základě historických řemeslných postupů. Ikonický flakon je už jen třešničkou na dortu. Jo Malone kromě parfémů nabízí také interiérové vůně, dokonalé stylové svíčky a tělovou kosmetiku. Zaručujeme, že tohle bude láska na první přičichnutí!

By Killian

Nekompromisní luxus, elegance a zároveň dekadentní vůně v jednom. Přesně takový je By Killian. Pokud hledáte opravdu exkluzivní vůni, najdete ji právě u této značky. Tohle není jen parfém, ale mnohem víc. V současné době značka nabízí přes třicet dokonalých parfémů v několika různých kolekcích. Jediným rizikem je to, že nebudete vědět, který z nich si vybrat dřív. Killian je zkrátka srdová záležitost na celý život.

Acqua Di Parma

Italská značka niche parfémů Acqua Di Parma vznikla v malé manufaktuře v roce 1916. Jak už sám název značky napovídá, s Parmou, centrem divadla, hudby, figurativního umění a architektury, je Acqua di Parma nerozlučně spjata. Pro výrobu svých parfémů používá ty nejkvalitnější suroviny a vonné esence. Tajemství italského řemesla se tu předávalo z generace na generaci. V současné době patří značka k jedním z nejúspěšnějších ve svém oboru. Mezi nejlegendárnější parfém patří kolínská voda Colonia. Najdete tu jak lehké svěží vůně, tak intenzivní vůně s tóny dřeva, kůže, nebo kovu.

Clean

Milujete vůni čerstvě vypraného prádla? Pak je Clean přesně pro vás! Poměrně nová parfémová značka vznikla v roce 2003. Hlavní ideologií firmy je čistota, která vychází nejen z jejího názvu, ale i z celé řady parfémů. Samy parfémy vám svým názvem napoví, jak budete vonět. Za vyzkoušení rozhodně stojí Fresh Shower, Cotton, White Woods, Rain, nebo Cotton T.