Svět se rozdělil na dva tábory. Na ty, které strava vůbec nezajímá a na ty, co ji řeší. Někdy až moc. Zatímco dříve bylo cool chodit do McDonald’s ve 2 ráno a tvářit se, že po tom nepřiberete ani kilo, dnes je fastfood sprosté slovo. Pozitivní na tomto stravovacím tlaku je to, že se více zajímáme o své tělo a zdraví.

Ale proč bychom proboha měli jíst raw stravu jen kvůli tomu, abychom zhubli? Jen si vzpomeňte, kolikrát jste si četli o veganské, nebo naopak paleo dietě, která trvala přesně 90 dní? A co potom až ta doba uplyne? Přestaneme? Vrátíme se zpátky k nepravidelnému stravování, návštěvám fast foodů a prefabrikovaným jídlům? Kouzlo účinku je právě v tom, že nedržíte žádnou dietu, ale naprosto změníte veškeré stravovací návyky.

tumblr_msv2jqopuf1sg7ck2o1_500-1

Jenže tady se přibližujeme k dalšímu problému. Dodržování zásad. Nebude z vás vitarián, pokud sníte teplou polévku, nedej bože pokud si dáte kousek lososa. Je jasné, že jdete z extrému do extrému. A ten striktně dodržet zvládne jen málokdo.

Proto se většina raději vrátí k původnímu stravování. Jen kvůli tomu, že porušili pravidla veganství a dali si kousek sýra, na který měli už týdny nezvladatelnou chuť. Není snad lepší jíst tak, jak to vaše tělo cítí? Máte chuť na hranolky? Dejte si je! Věřte, že jednou za týden vám opravdu nic neudělají. Lepší si je dopřát hned, než po několika týdnech striktních zákazů to vzdát úplně.

three-pounds

Navíc každému vyhovuje něco jiného, tak proč se stravovat jen podle pravidel? Nebo snad podle toho, co doporučuje vaše kamarádka? Jasně,  děláte všechno společně, ale to, že má intoleranci na lepek neznamená, že v tom jedete spolu. Samozřejmě je zdravější se pšenici vyhýbat, ale zkuste si zjistit sami, co vám vyhovuje a co ne. To, že nekdo na paleo stravě má skvělou postavu, ještě neznamená, že vy jí budete mít taky.

Zkuste sami vypozorovat, po kterém jídle vám není dobře a ze kterého máte naopak záplavu energie a dobrý pocit k tomu. Určitě není ani od věci zajít si na testy potravinové intolerance. Ty vám napoví, jakým stravovacím směrem by bylo nejlepší se vydat. Zbytek už je jen na vás. Každá změna se počítá. Takže i když nebudete na 100% cokoliv, ale bude vám to vyhovovat, nebude snad vaše tělo včetně vás zdravější a šťastnější?

Nenechte se “šikanovat” společností jen proto, že jste si dali kousek sýra,nebo čokolády i když NESMÍTE. Zapomeňte na to slovo a jezte jen to, co sami chcete.