V zimním období se musí pleť potýkat s rozmary počasí, nápory studeného větru, mrazivými sněhovými vločky i náhlými teplotními výkyvy, kdy člověk z vyhřátého domu vyjde ven do zimy. A aby si pleť i v průběhu zimy udržela zdraví, je zapotřebí jí věnovat zvýšenou péči.

Hydratace na prvním místě

Základem péče o pleť v chladném počasí je dostatečná a pravidelná hydratace. Tím získá nejenom potřebnou výživu, ale zároveň se zvýší také její odolnost vůči klimatickým vlivům. Lehké krémy, které jsou ideálními pro letní měsíce, by měly vystřídat hydratační přípravky hutnější konzistenci obohacené o vitaminy.

Pozor na šupinky a podráždění

Pokud nebude pleť dostatečně hydratovaná, bude mít v mrazivém počasí sklon k vysušení, tvorbě nevzhledných šupinek a zarudnutí. V takovém případě je třeba jí dopřát nejprve jemný peeling, aby se odstranily odumřelé částečky kůže a pleť se důkladně vyčistila. Poté je vhodné nanést intenzivní hydratační masku, která pleti dodá výživu a zároveň chybějící vodu.

V zimě trpí i rty

Zvýšenou pozornost vyžaduje nejenom samotná pokožka, ale také rty, na které se často zapomíná. Vlivem větru, mrazu a střídání teplot jsou rty suché a mnohdy se na nich tvoří nehezké a především bolestivé prasklinky. Proto je zapotřebí i rty pravidelně hydratovat, většinou postačí je několikrát za den přetřít kvalitním hydratačním balzámem na rty.

Každodenní péče o pleť

Samozřejmě by se nemělo zapomínat ani o běžnou péči o pleť. Jedná se především o každodenní úplné odlíčení make-upu. V ideálním případě by měla následovat tonizace pleti vhodnou pleťovou vodu. Až poté je na řadě nanesení samotné denního či nočního krému, případně také dalších speciálních kosmetických přípravků (například oční krém proti vráskám).

 

autor: EmmaC