Shea_Butter_Lip_BalmObrušujte
Rozpraskané a olupující se rty nejsou nic pěkného, navíc se do trhlinek může snadno dostat infekce a způsobit více než jen vady na kráse. A to je důvod, proč byste si jednou týdně měla dopřát jemný peeling rtů. Použít k tomu můžete voňavé produkty určené přímo na rty, ale pomoci může také měkký kartáček na zuby nebo froté žínka namočená do teplé vody. Ať tak nebo tak, vždy si počínejte s nejvyšší opatrností, pokožka rtů je velmi tenká a náchylná na poškození. Jemnými krouživými pohyby obrušujte rty, ovšem ne déle, než dvě minuty.

Kokosový olej
Po peelingu přichází na řadu péče. Na vyhlazené aplikujte kokosový olej a nechte 30 minut jen tak působit. Díky tomu, že je pokožka rtů prokrvená, vstřebá daleko více výživných látek a rychleji zregeneruje všechny trhlinky a poškození. Stejně tak aplikujte kokosový olej také každé ráno a večer a nechte působit minimálně 15 minut, během pár dní uvidíte téměř zázračný výsledek.

Ochranný faktor
Není žádnou novinkou, že je důležité i v zimních měsících používat produkty s vysokým ochranným faktorem, ale opakování je matkou moudrosti. Vybírejte si proto balzám na rty se SPF minimálně 15, pokud se vydáte na lyže nebo na horskou túru, sáhněte po faktoru 50. V současné době jsou na trhu dokonce i rtěnky, lesky a podkladové báze, které také obsahují ochranný faktor a v tomto případě platí pravidlo, čím více, tím lépe.

Péče zevnitř
Stejně jako je důležité pečovat o rty zvenku, není radno zanedbávat ani péči zevnitř. Důležitá je hydratace i dostatek vitamínů a minerálních látek. Do svého jídelníčku proto zařaďte ovoce, listovou i kořenovou zeleninu a v neposlední řadě vodu. Naopak omezte příjem soli a kofeinu. Ano, i když je zima přímo stvořená pro pití kávy, ochucených latté a voňavých cappuccín se skořicí, chcete-li vypadat dobře, budete je muset oželet.