Pojďte si představit několik užitečných i odborných rad, které vaši pleti prospějí.

Chraňťe své rty

Rty jsou velmi citlivé, jejich kůže je křehká a tenká, a protože není „vybavena“ mazovými žlázami, v zimním období velmi rychle vysychají, praskají a olupují se. „Praskání rtů často zasahuje i do kontur,“ říká MUDr. Yvonne Bergerová z BcD Clinic a doplňuje: „bohužel pak ani při sebelepší péči nemusí dojít k úplné regeneraci a návratu do původního stavu. A tak při opakovaném vysychání a praskání rtů mohou jemné vrásky v oblasti kontur na pleti zůstat.“ Mějte proto po ruce výživný balzám na rty a to všude, i na nočním stolku. Skvělou volbou je například Labello Pure & Natural s medem.

 

Balzam na rty Pure Natural

Balzám na rty Pure Natural

Krémy s UV filtry používejte i v zimě

Stejně jako si s sebou na hory berete teplejší svetr a lyžařské boty, přibalte i krémy s UV filtry. Jednak proto, že při nízkých teplotách je kůže přirozeně sušší a především z toho důvodu, že na horách je sluneční záření intenzivnější a můžete si přivodit bolestivé spáleniny kůže.  Skvělou volbou je Intenzivní pleťový krém na opalování NIVEA Protect & Bronze OF 30 „Ač se to nezdá, i během zimních měsíců mohou mít sluneční paprsky sílu,“ upozorňuje MUDr. Yvonne Bergerová, „zvláště na horách, ve vyšších nadmořských výškách, jsou krémy s vyššími ochrannými faktory nezbytné. Ochrání kůži před spálením a předčasným stárnutím a zabrání vzniku nevzhledných pigmentových skvrn.“

Fáma hydratační péče 

Nikdo asi neví proč, ale kolem používání hydratačních krémů v mrazivém počasí koluje fáma, že způsobují zamrznutí vody v kůži a popraskání pleti. Jsou však vyráběny technologiemi, které v mrazu pleť nenarušují, a to ani na povrchu, ani v hlubších vrstvách. Hydratační krémy pleti v zimě tedy určitě neškodí – dodávají jí dostatek vlhkosti, chrání ji a dokonce dokonale udržují její hydrataci i v nepříznivých klimatických podmínkách. Hledejte krémy, které nejen hydratují, ale také vyživují a obsahují ochranný faktor. Náš tip je Výživný hydratační denní krém NIVEA Aqua Sensation s bambuckým máslem a speciální hloubkovou hydratační technologií OF 15. Skvělou a prověřenou volbou je pak také Rozjasňující hydratační krém L`Occitane s esenciálním olejem ze slaměnky.

Rozjasňující hydratační krém L`Occitane

Rozjasňující hydratační krém L`Occitane

 

Věnujte pozornost červeným žilkám 

Začervenání pleti většinou souvisí s emocemi, napětím, stresem či konzumací jídla a alkoholu, kdy se krevní cévy v pleti rychle rozšíří. Objevuje se i v zimním období při prudkém přechodu ze zimy do tepla a naopak. Potýká se s tím každý z nás, obvykle jen kůže zčervená a po chvíli vybledne. „U citlivější pleti se však často stává, že drobné cévky popraskají, a pak na povrch pleti prosvítají a jsou stále viditelné. Vzhledem k tomu, že vznik popraskaných žilek je velmi často i dědičným problémem, je prevence jediným receptem, jak stav pleti zlepšit“ říká MUDr. Yvonne Bergerová. Účinným řešením je používání speciálních krémů. Pleť dostatečně ochrání – zlepší její izolační vlastnosti, a tak zabrání začervenání a dalšímu praskání žilek. My jsme objevili řadu Eucerin pro citlivou pleť se sklonem k zarudnutí, která na pleť se sklonem k červeným žilkám opravdu funguje.

Zklidňující noční krém proti červeným skvrnám Eucerin

Zklidňující noční krém proti červeným skvrnám Eucerin

Používejte pleťové masky

Jakmile venkovní teplota poklesne k 5 °C, kůže je mnohem sušší a citlivější než v jiném období roku. „A to se týká jak pleti obličeje, tak i pokožky těla. I když je ukrytá pod oblečením, přesto ji zima negativně ovlivňuje. V zimním období je proto vhodné jednou týdně obohatit péči o pleťovou masku,“ zdůrazňuje MUDr. Yvonne Bergerová. Pokožku hýčkejte různými oleji, másly či mléky, vyzkoušet můžete například Vyživující medovou masku NIVEA, vaši pleť vyživí i Maska sedmi bylin od Éminence Organics.

Éminence Organics

Éminence Organics

Foto: Archiv firem, Pinterest.com