Oleje

Aby vám vaše obočí pořádně povyrostlo, je třeba se o něj pořádně starat. Na to jsou ideální oleje. Ty jsou ostatně skvělé snad úplně na vše. Od odličování až po péči. Odborníci doporučují především mandlový a olivový. Oba jsou bohaté na vitamíny A a E a navíc podporují růst vlasu.

Stačí jimi obočí jemně potřít a vmasírovat. Skvělé je třeba se s oleji rovnou odličovat, tak zabijete dvě mouchy jednou ranou. Jednou za týden si také můžete udělat masku na obočí. Jednoduše obočí potřete vrstvou oleje a necháte dvacet minut působit.

Vitamíny

Pokud budete chtít vašemu tělu dodat extra porci vitamínů i zevnitř, určitě nemáme nic proti. Především pak E, který najdete v mandlích nebo slunečnicovém oleji, A se nachází třeba v mrkvi, špenátu ale také v mangu. Vitamíny skupiny B se nachází v pivních kvasnicích, řasách a mase. Vhodné jsou i mega-3 mastné kyseliny, ty můžete najít třeba v avokádu nebo rybím oleji.

Netrhat! Zastřihovat

Od pinzety ruce pryč! Alespoň na nějakou chvíli. Na cestě za vaším ideálním obočím se snažte jeho vytrháváni omezit. Mnohem lepší a šetrnější je chloupky zastřihovat malými nůžtičkami do správného tvaru. Jednoduše je pomocí kartáčku učešete a vše, co bude přebývat, zastřihnete. Ale opatrně.

Pokud už budete mít pocit, že se bez pinzety neobejdete, trhejte co nejšetrněji a co nejméně. Jen to nejnutnější.

Opatrně s líčením a odličováním

Pokud máte jemné obočí, dejte s dobrý pozor na to, jak ho líčíte a odličujete. Pokud tužku nebo řasenku na obočí příliš dřete, bude vám vypadávat a bude jemnější. Proto si dejte dobrý pozor na to, jak na tužku tlačíte a jak ji následně odstraňujete. Odličovací tamponky nejsou ideální. Jsou totiž příliš hrubé a za vlákna vaty se snadno zamotá vlas obočí nebo řasa, kterou pak jednoduše vytrhnete.

Vyčesávejte nahoru

Při líčení obočí vždy vyčesávejte směrem nahoru. Zdá se vám to zvláštní? Tenhle trik používají make-up artisté i modelky a funguje skvěle. Obočí působí plně a mladistvě. Za zkoušku to rozhodně stojí. Až budete mít obočí vyčesané nahoru, je navíc ideální chvíle, kdy všechny přesahující chloupky zastřihnout tak, aby mělo obočí ucelený tvar.

Jakou barvu? 

Až si budete vybírat tužku nebo řasenku na obočí, dejte si pozor na všechny, které mají příliš oranžové odlesky. Věřte nám, to nemůžete přehlédnout. Stačí si udělat čárku na ruku a vyjít na denní světlo. Vypadá barva moc dooranžova? Pak hledejte dál. A dívejte se spíše po chladných odstínech.

Ideální je trochu tmavší odstín, ale ne zase příliš tmavý (pokud nejste černovláska, vyhněte se černé). Pokud máte blonďaté nebo světlé vlasy, barva by měla být trochu tmavší než vaše vlasy. Pokud máte vlasy tmavé, hledejte barvu, která bude stejná jako vaše vlasy nebo jen nepatrně světlejší.

Obočí by jedoduše mělo vypadat lépe než před úpravou, ale nemělo by být jako pěst na oko. Prostě tak akorát.