Odrosty vás nemusí trápit

Odbarvování a barvení vlasům příliš neprospívá. Vyplatí se proto myslet na šetrné barvení, které by vám měli rozhodně udělat ve specializovaném salónu. Nezapomínejte ani na dostatečnou hydrataci a péči zejména o konečky vlasů. Zatočit můžete také s odrosty, a to jednoduše tím, že místo barvení celé hlavy se spolehnete na techniku zvanou balayage. Díky ní si nebudete muset nechat vlasy barvit každý měsíc, ale jen jednou za tři či čtyři měsíce. A to se časem také velmi podepíše na kvalitě vašich vlasů.

Na rozdíl od svého předchůdce ombré se u balayage některé prameny, které se dobarvují, protahují až ke kořínkům. Barva, pro kterou se tímto způsobem rozhodnete, je tak mnohem intenzivnější, zatímco přechod mezi odstíny jemnější a přirozenější. Balayage si oblíbily třeba Jennifer Lopez, Olivia Palermo či Sofíia Vergara.

Co se týká barev, z loňského roku pokračují studené blond odstíny. Novinkou letošního roku je balayage pro brunetky pojmenovaná Tiger Eye (podle stejnojmenného duhového kamene, v němž se mísí hnědá a jantarová barva). Tato úprava vlasů je novou bronde – barvy na pomezí blond a hnědé. Balayage vynikne nejvíce na dlouhých vlasech, vyzkoušet ho ale můžete i u vlasů v délce od ramenou.

Tónování vlasů se drží na výslunní již několik sezón a není důvod od něho ustupovat. Je přirozenější než jednolitá barva či melíry. Jestliže nosíte ráda stažené vlasy dozadu, nezapomeňte to svému kadeřníku říci. U stažených vlasů může být výsledný přechod o dost znatelnější a odstín tmavější, než byste preferovala. Odborník vám hravě pomůže tyto drobné nuance vybalancovat.

Blond krásky

Od filmu Páni mají raději blondýnky s Marilyn Monroe v titulní roli uplynulo již více než šedesát let a my stále nemůžeme přestat myslet na platinovou blond! Letos ji skvěle “vynosila” influencerka Zoë Kravitz a platinová je tak rázem zpět.

Od platinové je už jen skok k silver blond. Se začátkem letošního roku nám hned několik slavných krásek ukázalo, že stříbrná blond je novou barvou letošního roku. Vyzkoušela ji Cara Delevingne, Taylor Swift, Michelle Williams, Kylie Jenner, Rihanna či Kate Moss. Ještě předtím však byly šedivě blond vlasy k vidění na přehlídkových molech v kolekcích Jean-Paula Gaultiera, Garetha Pugha či Chanelu. A způsobily velký poprask! Nám se tento trend velmi líbí, protože velí konec obav ze stárnutí, takže hlasujeme jednoznačně pro!

Jen růžová to může být…

Extravagantnější blondýnky se mohou najít v perleťově růžovém odstínu (rose gold blond). Polibek růžové si ve svých vlasech mohou dopřát nejen blondýnky, ale také světlé hnědovlásky. Vlasy vypadají jako políbené sluncem a pro babí léto je tento trend přímo ideální! Rozhodnete-li se pro výraznější růžovou, můžete jí ozvláštnit pouze konečky vlasů.

Variantou je také blorange – jemná broskvová promíchaná s teplými blond odstíny vlasů. Ať již se rozhodnete jakkoliv od jemných nuancí po výraznou milennial pink, jakou jsme mohli letos vidět téměř na každém fashion weeku, vždy platí, že barevné experimenty v tomto případě rozhodně svěřte odborníkovi!

 

Popelavě hnědá

Dlouho tak trochu neprávem patřila mezi nevýrazné barvy. Přitom vypadá naprosto skvěle! Pokud si nejste jisti šedou barvou, o které jsme informovali výše, je popelavá hnědá pro vás jasnou volbou! Má v sobě totiž skryté šedé odlesky ale nejsou tak dominantní. Naprosto ideální je pro chladnější tóny pleti s růžovými podtóny.

Kaštanová a červená

Ne, nebojte, nechceme po vás, abyste si vlasy barvily v těchto výrazných odstínech, stačí jen jejich nádech. Ať již ve formě pramínků či obarvených konců. Kaštanové konečky do světa módy přinesla Priyanka Chopra a my jsme tímto svěžím a uvolněným lookem naprosto nadšeni! Z výrazných barev je zpátky také měděná po vzoru Christiny Hendricks či Julianne Moore.