Organické a bio pleťové masky z vaší kuchyně

/ Redakce

Kde hledat opravdu účinnou a stoprocentně přírodní kosmetiku? Přímo ve vaší kuchyni. Nachystejte si seznam ingrediencí. Tyhle masky jsou totiž to nejlepší pro vaši pleť.

Kofeinový scrub

Jak se nejlépe zbavit odumřelých kožních buněk, veškerých nečistot a zároveň zpevnit a projasnit pleť? Vsaďte na účinné látky kofeinu a namixujte si dokonalý kávový scrub. K jeho přípravě vám budou stačit pouze tyto ingredience. Peeling funguje skvěle nejen na pleť, ale také na celé tělo, tak si ho klidně vezměte do sprchy.

Ingredience:

1 čajová lžička kávy

1 čajová lžička medu

1/2 lžičky panenského olivového oleje

Jak na to?

Smíchané ingredience aplikujte na vlhkou pleť, nechte alespoň 10 minut působit, poté krouživými pohyby masírujte a následně opláchněte vlažnou vodou.

Na kruhy pod očima

Nedostatek spánku, dehydratace, nebo krušná noc? To vše má za důsledek jediné – zarudlé oči a tmavé otoky. V takovém případě je potřeba okamžitě zakročit! Jako první sáhněte po sklenici s čistou vodou, vypijte nejméně půl litru a doplňte potřebné tekutiny. Poté si připravte domácí eye patches. Pro jejich výrobu vám bude stačit následující.

Ingredience:

2 vatové tampónky

šálek vychlazeného silně vylouhovaného zeleného čaje

Jak na to?

Vatové tamponky namočte do zeleného čaje, lehce vyždímejte, přiložte na unavené oči alespoň na 10 minut a relaxujte.

Glow skin

Mdlá, povadlá a zašedlá pleť? Zatočte s ní pomocí čerstvé domácí masky z papáji. Ovocné enzymy tohoto super ovoce mají blahodárné účinky na naši pokožku. Vysoký obsah vitamínu C dokonale projasní pleť, srovná barevný tón pleti a vyhladí její povrch.

Ingredience:

2 čajové lžičky rozmačkané čerstvé papáji

1 čajová lžička řeckého jogurtu

Jak na to?

Připravenou směs smíchejte a aplikujte na vyčištěnou pleť, krk a dekolt. Nechte působit 15-20 a minut poté opláchněte vlažnou vodou. Používejte 2x-3x týdně.