Kofeinový scrub

Jak se nejlépe zbavit odumřelých kožních buněk, veškerých nečistot a zároveň zpevnit a projasnit pleť? Vsaďte na účinné látky kofeinu a namixujte si dokonalý kávový scrub. K jeho přípravě vám budou stačit pouze tyto ingredience. Peeling funguje skvěle nejen na pleť, ale také na celé tělo, tak si ho klidně vezměte do sprchy.

Ingredience:

1 čajová lžička kávy

1 čajová lžička medu

1/2 lžičky panenského olivového oleje

Jak na to?

Smíchané ingredience aplikujte na vlhkou pleť, nechte alespoň 10 minut působit, poté krouživými pohyby masírujte a následně opláchněte vlažnou vodou.

Na kruhy pod očima

Nedostatek spánku, dehydratace, nebo krušná noc? To vše má za důsledek jediné – zarudlé oči a tmavé otoky. V takovém případě je potřeba okamžitě zakročit! Jako první sáhněte po sklenici s čistou vodou, vypijte nejméně půl litru a doplňte potřebné tekutiny. Poté si připravte domácí eye patches. Pro jejich výrobu vám bude stačit následující.

Ingredience:

2 vatové tampónky

šálek vychlazeného silně vylouhovaného zeleného čaje

Jak na to?

Vatové tamponky namočte do zeleného čaje, lehce vyždímejte, přiložte na unavené oči alespoň na 10 minut a relaxujte.

Glow skin

Mdlá, povadlá a zašedlá pleť? Zatočte s ní pomocí čerstvé domácí masky z papáji. Ovocné enzymy tohoto super ovoce mají blahodárné účinky na naši pokožku. Vysoký obsah vitamínu C dokonale projasní pleť, srovná barevný tón pleti a vyhladí její povrch.

Ingredience:

2 čajové lžičky rozmačkané čerstvé papáji

1 čajová lžička řeckého jogurtu

Jak na to?

Připravenou směs smíchejte a aplikujte na vyčištěnou pleť, krk a dekolt. Nechte působit 15-20 a minut poté opláchněte vlažnou vodou. Používejte 2x-3x týdně.